czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 31 stycznia 2023
  • wyświetleń: 1602

Strażnicy sprawdzą, czy pies ma chip. Mają specjalne urządzenie

Straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach została wyposażona w urządzenie do identyfikacji zwierząt, które zostały wyposażone w chip. Strażnicy zachęcają, aby rejestrować swoich pupili.

Reklama

Strażnicy sprawdzą, czy pies ma chip. Mają specjalne urządzenie
Strażnicy sprawdzą, czy pies ma chip. Mają specjalne urządzenie · fot. Straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach


- Chip umiejscowiony jest po skórą zwierzęcia, przeważnie w okolicy szyi. Podczas gdy strażnicy podczas interwencji stwierdzą, że pies biega bez nadzoru i będzie możliwość odczytania chip-a - funkcjonariusze sprawdzą numer w bazie danych, a następnie uzyskają kontakt do właściciela, co ułatwi jego szybsze przekazanie - wyjaśniają czechowiccy strażnicy miejscy.

Jak dodają, "jedynym warunkiem jest, żeby zwierzę zostało wyposażone w chip, a następnie zarejestrowane w bazie, których linki znajdują się poniżej".

Dlaczego warto zarejestrować zwierzę?Elektroniczne znakowanie zwierząt za pomocą mikroczipa jest najtrwalszą, najskuteczniejszą i absolutnie bezpieczną metodą umożliwiającą szybką oraz rzetelną ich identyfikację. Tylko dzięki niepowtarzalnemu numerowi transpondera (chipa) możliwa jest natychmiastowa identyfikacja oraz odnalezienie właściciela a tym samym, powrót zwierzęcia do domu.

Należy jednak pamiętać, że sam mikroczip jest jedynie transponderem, w którym został zakodowany numer. Mikroczip nie posiada funkcji namierzania, nie zawiera też żadnych informacji o właścicielu ani zwierzęciu! Aby więc identyfikacja oznakowanego nim psa czy kota była możliwa, konieczna jest rejestracja mikroczipa w krajowej bazie zwierząt oznakowanych oraz podanie wszystkich wymaganych danych.

Niepowtarzalny numer mikroczipa zostaje wówczas przypisany do danych jego właściciela umożliwiając identyfikację czworonoga oraz natychmiastowy kontakt z jego opiekunem. Dzięki rejestracji pupila w bazie danych oznakowane zwierzę zyskuje swoją tożsamość.

Ważne jest, aby zamieszczone dane były dokładne i na bieżąco aktualizowane. Szczególnie istotna jest aktualizacja numeru telefonu, gdyż to za jego pośrednictwem najczęściej ma miejsce kontakt z zarejestrowaną osobą.

Safe Animal - Link

SAFE-ANIMAL jest międzynarodowym zbiorem danych zwierząt oraz ich właścicieli. Prowadzi największą i najbardziej aktualną bazę danych w Polsce, w której rejestrowane są chipy dla psów i kotów. SAFE-ANIMAL to jedyna baza, która bezpośrednio współpracuje z największymi polskimi miastami, w których realizowane są programy znakowania psów i kotów. Należą do nich między innymi: Warszawa, Wrocław, Poznań, Łódź, Bytom, Szczecin, Ruda Śląska, Kraków.

mp / czecho.pl

źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.