Wiadomości

  • 1 lutego 2023
  • wyświetleń: 4455

Działacz HDK odznaczony za zasługi dla województwa śląskiego

Jerzy Zużałek, działacz klubów krwiodawstwa z Bestwiny i Czechowic-Dziedzic, został otrzymał Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego. Uroczystość odbyła się 30 stycznia podczas sesji Rady Gminy w Bestwinie.

Działacz HDK odznaczony za zasługi dla województwa śląskiego
Działacz HDK odznaczony za zasługi dla województwa śląskiego · fot. UG Bestwina


Jerzy Zużałek w 2021 roku nominowany był do Nagrody Starosty Bielskiego im. ks. J. Londzina. Oprócz działalności w zakresie krwiodawstwa angażuje się w inne inicjatywy społeczne, jest m.in. wiceprezesem UKS "Set" Kaniów, prezesem stowarzyszenia "Z Sercem na Dłoni", aktywnym działaczem i promotorem sportu, skarbnikiem i sekretarzem Stowarzyszenia Wędkarskiego "Kaniowski Karp Królewski".

Sztab WOŚP zarejestrowany przy Klubie Honorowych Dawców Krwi w Bestwinie to także godne pochwały dzieło: Jerzy Zużałek przy odbiorze odznaczenia podziękował wolontariuszom i mieszkańcom Bestwiny, Wilamowic i Hałcnowa za okazane serce: w roku 2023 padł rekord, zebrano kwotę 43 125,42 zł. i 60 euro.

Cykliczne akcje krwiodawstwa w naszej gminie to zachęta do podzielenia się własną krwią - Jerzy Zużałek oddał już 45 litrów - jak wyznał, żałuje jedynie tego, że nie udał się do punktu poboru z chwilą ukończenia 18 roku życia. Odznaczenie potraktował jako wyróżnienie dla wszystkich, z którymi dane mu jest współpracować.

mp / czecho.pl

źródło: UG Bestwina

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.