czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 31 grudnia 2007
  • wyświetleń: 952

Fajerwerki mogą być niebezpieczne

Okres Nowego Roku i karnawału związany jest z zakupem materiałów pirotechnicznych i sztucznych ogni. Zgodnie z obowiązującymi przepisami istnieje całkowity zakaz ich sprzedaży dzieciom i młodzieży do lat 18. Sprzedawcy, który naruszy zakaz grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Ponadto przepisy nakładają obowiązek oznaczenia wyrobu pirotechnicznego poprzez określenie: nazwy i klasy wyrobu, numeru obowiązującej normy, nazwy i adresu producenta lub importera oraz wyposażenie wyrobu w polską instrukcję użytkowania. Sprzedaż wyrobów bez oznakowania lub oznaczonych nieprawidłowo stanowi wykroczenie zagrożone karą ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł.

PAMIĘTAJMY:

* zakupione petardy powinny mieć polski atest, nie kupujmy petard niewiadomego pochodzenia bez polskich oznaczeń i instrukcji obsługi,
* nie odpalajmy petard w stanie nietrzeźwym oraz w miejscach i okolicznościach mogących narazić na niebezpieczeństwo inne osoby,
* nieletni podczas odpalania fajerwerków powinni być pod czujną opieką dorosłych.

KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.