Wiadomości

  • 3 lutego 2023
  • wyświetleń: 1715

Kulminacja dynamicznej pogody. Są ostrzeżenia IMGW

Za nami:

Piątek zapisze się pod znakiem kulminacji dynamicznej pogody. Jak informują Łowcy Burz Podbeskidzie, przez Polskę przejdzie aktywny układ niskiego ciśnienia, a wraz z niżem będą związane fronty atmosferyczne, które przyniosą sporą dawkę różnego typu opadów. W związku z prognozami IMGW podwyższył ostrzeżenie ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu do drugiego stopnia, a także alert przed silnym wiatrem.

Zima,śnieg,opady,droga,ślisko,ulica,Słowackiego
Kulminacja dynamicznej pogody. Jest ostrzeżenie IMGW · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Jak informują Łowcy Burz Podbeskidzie, dzisiaj w ciągu dnia ze Skandynawii, przez Polskę, przejdzie aktywny układ niskiego ciśnienia.

- Z niżem będą związane fronty atmosferyczne, które przyniosą sporą dawkę opadów różnego typu. Początkowo będą to opady mokrego śniegu, przechodzące w deszcz ze śniegiem, a lokalnie sam deszcz. Do tego silniejsze porywy wiatru, do 60-70km/h. Wysoko w górach intensywne opady śniegu, możliwe burze śnieżne, zawieje i zamiecie śnieżne - dodają.

Piątek z kulminacją dynamicznej pogody. Jest ostrzeżenie
Piątek z kulminacją dynamicznej pogody. Jest ostrzeżenie · fot. Facebook / Łowcy Burz Podbeskidzie


- Po porannym przymrozku temperatura wzrośnie do 1-3*C na plusie, pod wieczór i w nocy ponownie zacznie spadać. W dalszym ciągu możliwe opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Sobota powinna przywitać nas białym krajobrazem i temperaturami poniżej 0*C - prognozują Łowcy Burz Podbeskidzie.

Ostrzeżenie IMGW przed intensywnymi opadami śnieguW związku z prognozami Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie wydało ostrzeżenie drugiego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu. Jak możemy przeczytać w komunikacie, "prognozowane są opady śniegu powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 20 cm do 35 cm".

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 80%. Alert obowiązuje do godziny 15.00 w sobotę, 4 lutego na terenie miasta Bielsko-Biała oraz powiatów bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego.

IMGW wydało alert przed silnym wiatremWydano także żółty alert przed silnym wiatrem. - Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 45 km/h, w porywach do 75 km/h, z zachodu i północnego zachodu - informuje IMGW-PIB. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 80%.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 16.00 w piątek, 3 lutego, do godziny 7.00 w sobotę, 4 lutego na terenie całego województwa śląskiego.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.