Wiadomości

  • 4 lutego 2023
  • wyświetleń: 1085

Zawieje i zamiecie śnieżne w południowej części województwa

Za nami:

PRzed zawiejami i zamieciami śnieżnymi ostrzega Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie. W związku z prognozami wydano alert pierwszego stopnia.

zima, zawieje, zamiecie, śnieg
Zawieje i zamiecie śnieżne w południowej części województwa · fot. Pixabay


- Prognozowane są zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane opadami śniegu i wiatrem o średniej prędkości do 30 km/h, w porywach do 65 km/h, z kierunków północnych - informuje Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 80%. Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi obowiązuje dzisiaj (sobota, 4 lutego) w godzinach od 7.00 do 20.00 na terenie miasta Bielsko-Biała oraz powiatów bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego.

Do godziny 15.00 obowiązuje pomarańczowy alert przed intensywnymi opadami śniegu dla miasta Bielsko-Biała oraz powiatów bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego. - Prognozowane są opady śniegu powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 20 cm do 35 cm - możemy przeczytać w komunikacie IMGW.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.