Wiadomości

  • 6 lutego 2023
  • 12 lutego 2023
  • wyświetleń: 10945

Jest przetarg na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 3

Długo oczekiwana przez mieszkańców Czechowic Południowych inwestycja staje się faktem. Ogłoszono przetarg na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 3 im. Juliusza Słowackiego na czechowickim Lipowcu.

Szkoła Podstawowa nr 3 na Lipowcu - 07.2021
Szkoła Podstawowa nr 3 na Lipowcu - 07.2021 · fot. Google Street View


Jak możemy przeczytać w postępowaniu przetargowym, przedsięwzięcie będzie się składać z budowy nowego, trzykondygnacyjnego segmentu z salami dydaktycznymi, pomieszczeniami zaplecza sanitarnego, techniczno-gospodarczego oraz przewiązką na poziomie 1. piętra. Ponadto nowe pomieszczenia będą dostępne bezpośrednio z zewnątrz w poziomie parteru wyjściem ewakuacyjnym od strony północno-zachodniej, drzwiami zapewniającymi ewakuację oraz komunikację.

Szkoła zyska sześć sal lekcyjnych - po dwie na każdej z kondygnacji, dla oddziałów po 25 uczniów każda. W sumie ich powierzchnia zabudowy będzie wynosić 250,32 m2. Oprócz tego powstaną węzły sanitarne - po dwie kabiny wc dla dziewcząt oraz dla chłopców.

Ponadto zaprojektowano pomieszczenie gospodarcze ze zlewem i szafą na sprzęt porządkowy i środki czystości oraz pomieszczenie techniczne z kotłem grzewczym. Przewidziano również budowę - odtworzenie kolidującej infrastruktury towarzyszącej - m.in. drogi i placu zabaw.

Projekt architektoniczno-budowlany rozbudowy Szkoły podstawowej nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Postępowanie przetargowe / Pracownia projektowa Inwest-Bud


Termin składania ofert mija 20 lutego o godzinie 12.00, z kolei termin związania ofertą to 30 dni. Wykonawca będzie miał czas do 15 miesięcy na realizację inwestycji. Najważniejszym kryterium oceny ofert jest cena (60%), a drugim - gwarancja (40%).

Co ważne, prace związane z wymianą oświetlenia zewnętrznego i wewnętrznego wraz z oprzyrządowaniem na oświetlenie energooszczędne typu led w istniejącym budynku szkoły mają zostać wykonane w terminie od 19 czerwca do 18 sierpnia 2023 roku.

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 3 im. Juliusza Słowackiego w Czechowicach-Dziedzicach otrzymała dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w kwocie 5 milionów złotych.
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "SP nr 3" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

SP nr 3

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "SP nr 3" podaj