czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 4 stycznia 2008
  • wyświetleń: 2837

Nie - dla sądu w Pszczynie!

Osiem lat po reformie administracyjnej Czechowice-Dziedzice są rozdwojone. Gmina znajduje się w obszarze działania bielskiej policji. Właściwy sąd i prokuratura znajdują się jednak nie w Bielsku-Białej, ale w Pszczynie. Mieszkańcy i władze chcą to zmienić.

Reklama

Taka sytuacja to dodatkowe koszty dla gminy, policji i mieszkańców. Policjanci muszą dowozić mieszkańców Czechowic do pszczyńskiego sądu z aresztu w Gliwicach. Do gminy Czechowice-Dziedzice, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Ministerstwa Sprawiedliwości wpłynął wniosek grupy mieszkańców o uregulowanie tej sytuacji. Uchwałę w sprawie zmian przyjęli czechowiccy radni. Dodatkowym impulsem były informacje o planach zlikwidowania wydziału zamiejscowego wydziału ksiąg wieczystych.

Czechowickie władze chciałyby utworzenia w mieście Sądu Rejonowego, podległemu Sądowi Okręgowemu w Bielsku-Białej, oraz podległej Prokuraturze Okręgowej w Bielsku-Białej Prokuratury Rejonowej.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.