Wiadomości

  • 11 lutego 2023
  • 12 lutego 2023
  • wyświetleń: 2266

Przejście dla pieszych przy nowym łączniku? Apelują o nie mieszkańcy

W grudniu ubiegłego roku zakończyła się budowa nowej ścieżki pieszo-rowerowej łączącej ulice Bestwińską i Falistą. Po powstaniu ciągu mieszkańcy pierwszej z tych ulic zaapelowali o stworzenie przejścia dla pieszych oraz obniżenie krawężnika. Jak się okazuje, przejście w tym miejscu na razie nie powstanie.

Nowy łącznik między ulicą Falistą i Bestwińską w Czechowicach-Dziedzicach
Nowy łącznik między ulicą Falistą i Bestwińską w Czechowicach-Dziedzicach · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Przypomnijmy, pomiędzy ulicami Falistą i Bestwińską w Czechowicach-Dziedzicach powstał nowy odcinek pieszo-rowerowy i pieszo-jezdny. Blisko 300-metrowa ścieżka o szerokości 3,5 metra usprawniła komunikację mieszkańców osiedla Tomaszówka. Więcej o nim portal czecho.pl pisał w artykule "Zakończyła się budowa nowej ścieżki pieszo-rowerowej".

Po powstaniu ścieżki mieszkańcy tej części Czechowic-Dziedzic zaapelowali o stworzenie przejścia dla pieszych na wysokości wejścia na nowy ciąg od strony ulicy Bestwińskiej, a także obniżenie krawężnika w tym miejscu. Mówił o tym między innymi radny Janusz Uszok podczas styczniowej sesji czechowickiej Rady Miejskiej.

Jak argumentowano, chodzi o ułatwienie dostępności nowej ścieżki pieszo-rowerowej mieszkańcom ulicy Bestwińskiej i jej okolicy, a także bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, które przemieszczają się tam do Szkoły Podstawowej nr 6 im. Ignacego Łukasiewicza, a także Przedszkola Publicznego nr 6.

W związku z tym apelem odbyły się dwie wizje lokalne w terenie. Wzięli w nich udział przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego bielskiej policji, Zarządu Dróg Powiatowych, czechowickiego Urzędu Miejskiego oraz Administracji Zasobów Komunalnych.

Jak się okazuje, przejście dla pieszych w tym miejscu prędko nie powstanie. Przeciw temu byli przede wszystkim przedstawiciele policji, którzy argumentowali, że przejścia dla pieszych znajdują się już przy pobliskim Rondzie Krwiodawców oraz przejeździe kolejowym.

Jak dodali, do sprawy stworzenia przejścia dla pieszych będzie można powrócić po rozpoczęciu budowy ogrodów deszczowych pomiędzy nową ścieżką a ulicą Legionów - w miejscu, gdzie niegdyś znajdował się mały staw.

Z kolei jeśli chodzi o obniżenie krawężnika, to do wykonania zadania w najbliższym możliwym czasie zobowiązał się Zarząd Dróg Powiatowych w Bielsku-Białej. Prawdopodobnie stanie się do miesiąca.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.