Wiadomości

  • 15 lutego 2023
  • 18 lutego 2023
  • wyświetleń: 8008

Renata Gabryś z nagrodą burmistrza Czechowic-Dziedzic

Renata Gabryś otrzymała nagrodę burmistrza Czechowic-Dziedzic za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się we wtorek, 14 lutego.

Renata Gabryś z nagrodą burmistrza Czechowic-Dziedzic
Renata Gabryś z nagrodą burmistrza Czechowic-Dziedzic · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Nagrodę wręczono w gabinecie burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta. W uroczystości udział wzięli również: Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach Bartłomiej Fajfer, Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej Magdalena Kubik oraz Przewodniczący Polskiego Związku Emerytów i Rencistów Oddziału Rejonowego w Czechowicach-Dziedzicach Andrzej Kobiela.

Pani Renata Gabryś to emerytowana, wieloletnia pracownica Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach. Od kilku lat działa na rzecz czechowickich emerytów i rencistów poprzez aktywne propagowanie kultury, m. in. przybliżając piosenki w stylu retro i tzw. "Starego Kina". Jest założycielką zespołu wokalnego "Movimento Plus" i od lat bierze czynny udział w imprezach organizowanych w gminie, również dla lokalnego środowiska seniorów.

Renata Gabryś z nagrodą burmistrza Czechowic-Dziedzic
Renata Gabryś · fot. Tomasz Sułkowski


Nagroda Burmistrza Czechowic-Dziedzic została przyznana na wniosek Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów za specjalne wyróżnienie na V Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki o "PATRIOTYCZNĄ NUTĘ".

Ogólnopolski Festiwal Sztuki "O Patriotyczną Nutę" organizowany przez Klub 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego to wydarzenie dla wokalistów, recytatorów, twórców oraz zespołów wokalnych z całej Polski. Ideą jest rozwijanie wrażliwości na piękno poezji polskiej, upowszechnianie kultury żywego słowa oraz popularyzacja polskiej piosenki patriotycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.