Wiadomości

  • 14 lutego 2023
  • wyświetleń: 4331

Awaria na kolei. Pociągi były opóźnione nawet o 315 minut

Do usterki infrastruktury kolejowej doszło we wtorek, 14 lutego na linii nr 139, na odcinku od stacji Pszczyna do stacji Czechowice-Dziedzice. Usterka została usunięta około godziny 12.30, jednak pociągi, w tym popularnej linii S5 Kolei Śląskich, nadal notują opóźnienia - będzie tak do końca dnia.

Nowe tory i most nad Wisłą
Pociąg Kolei Śląskich na czechowickiej Ochodzy · fot. PKP PLK


Jak przekazała naszemu portalowi Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP PLK, do usterki doszło tuż po godzinie 9.00. Awarii uległy urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Na miejscu były służby techniczne, które pracowały nad usuniętem defektu - stało się tak około godziny 12.30 i od tej pory przywracana jest rozkładowa organizacja ruchu pociągów.

Usterka miała jednak wpływ na kursowanie pociągów do końca dnia, w tym linii S5 Kolei Śląskich ze stacji Katowice do Żywca i Zwardonia przez m.in. Pszczynę, Czechowice-Dziedzice i Bielsko-Białą. Rano np. pociąg nr 94866/7 relacji Żywiec - Katowice był opóźniony aż o 315 minut.

Bieżące informacje na temat kursowania pociągów Kolei Śląskich można znaleźć na oficjalnej stronei przewoźnika w zakładce "Informacje o utrudnieniach".

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.