Wiadomości

  • 15 lutego 2023
  • wyświetleń: 661

Praca sezonowa za granicą 2023 - jaki środek transportu wybrać?

Materiał partnera:

Za nieco ponad miesiąc zacznie się wyczekiwana przez wielu pora roku. Wiosną rozpoczynają się coroczne wyjazdy do pracy sezonowej za granicę. W tym roku, jak w poprzednich tysiące Polaków ruszy za pracą sezonową do Niemiec, Belgii czy Holandii.

busydoniemiec24pl


Gdzie w tym roku do pracy?Patrząc na sytuację ekonomiczną w Polsce można przyjąć, że w tym roku grono osób wyjeżdżających na sezonowe zajęcia na zachód będzie liczniejsze niż zwykle. Najpopularniejszym kierunkiem sezonowych wyjazdów do pracy są oczywiście Niemcy. W tym kraju nasi rodacy jeżdżą na zbiory szparagów, truskawek, chmielu. Ponadto dużym zainteresowaniem cieszy się branża opieki nad osobami starszymi. Dużym zainteresowaniem cieszy się Holandia, do której jeździmy do pracy w szklarniach. Belgia znów kusi budowlańców.

Jak dostać się do pracy?Gdy już znajdziemy swoją ofertę pracy warto zastanowić się w jaki sposób dostaniemy się na lokalizację naszej pracy. Jeśli posiadamy własny samochód i cenimy sobie mobilność na miejscu, dobrym wyborem będzie on dobrym wyborem. Oczywiście, jeśli kilkunastogodzinna podróż nie jest nam straszna i dobrze czujemy się za kółkiem.

Podróż samolotem jest z pewnością najszybsza (sam lot tra około 2 godzin). Jednakże gdy chcemy ze sobą zabrać większy bagaż, wraz z jedzeniem itp może być to problematyczne. Generalnie podróż samolotem jest wygodna dla osób, które mieszkają blisko lotniska, a także gdy miejsce ich pracy nie leży daleko od portu lotniczego. Tanie linie obsługujące kraje zachodu to m.in Wizzair i Ryanair.

Kolejną opcją są busy, które świadczą przewóz osób z adresu na adres. To dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą się martwić dojazdem na lotnisko i transferem z portlu lotniczego w obcym kraju. Istnieje wiele firm świadczących usługi przewozowe w systemie "door to door". Poniżej przedstawiamy przykładowe:

https://busydoniemiec24.pl/ busy do Niemiec

https://busydoniemiec24.pl/busy-do-belgii/ busy do Belgii

https://busydoniemiec24.pl/przewozy-do-holandii/ busy do Holandii

Najtańszą z możliwych opcji transportu za granicę jest autokar. Oprócz korzystnej ceny musimy się liczyć z wieloma minusami podróży autobusem. Czas podróży to nieraz ponad 20 godzin, niewygodne ciasne fotele uprzykrzają nam podróż.

Transport jaki powinniśmy wybrać zależy do tego jakie mamy potrzeby, na ile czasu jedziemy do pracy i gdzie mieści się miejscowość do której się wybieramy. Opcji jest kilka i każdy znajdzie najlepszą dla siebie opcję.