Wiadomości

  • 19 lutego 2023
  • wyświetleń: 6476

Deptak z zakazem postoju. Gdzie parkować w Uzdrowisku?

W styczniu wprowadzona została zmiana organizacji ruchu w ciągu drogi powiatowej - ul. Uzdrowiskowej. Celem jest ograniczenie parkowania samochodów wzdłuż deptaku.

Obustronny zakaz zatrzymywania się i postoju na ul. Uzdrowiskowej
Obustronny zakaz zatrzymywania się i postoju na ul. Uzdrowiskowej · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Ulica Uzdrowiskowa jest drogą powiatową, a jej zarządcą jest Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie. W ramach zmiany organizacji ruchu PZD wprowadził obustronny zakaz zatrzymywania się i postoju na odcinku od Ronda nad Wisłą do skrzyżowania z ul. Parkową (gdzie znajdują się barierki uniemożliwiające wjazd do ścisłego centrum uzdrowiska). To realizacja wniosku, z którym gmina Goczałkowice-Zdrój zwracała się do Powiatowego Zarządu Dróg oraz Starostwa Powiatowego w Pszczynie kilkukrotnie.

Ul. Uzdrowiskowa w rejonie Zdroju to chętnie odwiedzany przez mieszkańców, kuracjuszy oraz turystów deptak, bardzo dobre miejsce na spacery czy przejażdżki rowerowe. W pobliżu znajdują się infrastruktura uzdrowiskowa, Park Zdrojowy, a także restauracje czy kawiarnie. - Problemem są natomiast samochody zaparkowane wzdłuż ul. Uzdrowiskowej. Zwłaszcza w weekendy czy ciepłe dni, znacznie ograniczają możliwości wypoczynku, a także stwarzają problemy w ruchu, tworząc zatory i niebezpieczne sytuacje - zauważa Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój.

parking przy ul. Uzdrowiskowej i Zielonej w Goczałkowicach-Zdroju
Parking przy ul. Uzdrowiskowej i Zielonej w Goczałkowicach-Zdroju · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


- Widząc problem samochodów parkujących wzdłuż ul. Uzdrowiskowej wybudowaliśmy nowe parkingi w bliskim sąsiedztwie: na rogu ulic Uzdrowiskowej i Zielonej, przy nowym łączniku ulic Borowinowej i Zielonej, a także w ramach centrum przesiadkowego przy ul. Parkowej oraz ul. PCK. To łącznie ponad 210 bezpłatnych miejsc postojowych, które powstały w ciągu ostatnich dwóch lat. Stworzyliśmy możliwość dogodnego parkowania w pobliżu uzdrowiska, dlatego teraz rozsądnym rozwiązaniem jest wprowadzenie zakazu parkowania wzdłuż deptaka - dodaje wójt.

Warto też pamiętać, że przy wskazanym odcinku ul. Uzdrowiskowej nadal będą mogli zatrzymywać się klienci firm, prowadzących działalność w tym rejonie - na miejscach parkingowych i parkingach zorganizowanych przez przedsiębiorców.

W ramach wprowadzonej zmiany organizacji ruchu uzupełnione zostało oznakowanie informacyjne. Postawione zostały m.in. znaki informujące kierowców o najbliższych dostępnych parkingach. Wszystkie te zmiany mają na celu upłynnienie ruchu w tym miejscu, ograniczenie postoju samochodów na jezdni i jednocześnie zwiększenie bezpieczeństwa pieszych oraz kierowców.

BM / czecho.pl

źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.