czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 15 lutego 2023
  • wyświetleń: 542

Sweter z dobrym składem, czyli jaki? Alpaka, kaszmir, merynos - poznaj ich właściwości

Materiał partnera:

Moda w wersji slow wzbudza coraz więcej ciekawości, szczególnie u osób, które nie chcą wpaść w wir kupowania i posiadania, a od dużej liczby różnorodnych ubrań preferują wysokojakościową odzież, z której będą mogli stworzyć tzw. szafę kapsułową, czyli taką, która będzie zawierała mniej ubrań, lecz odpowiednio przemyślanych i wyselekcjonowanych. Namawiając do tego typu filozofii, pomagamy wybrać sweter z dobrym składem, który będzie stanowił bazę do wielu stylizacji - tych codziennych i bardziej oficjalnych.

Sweter z dobrym składem


Dobrej jakości swetry, czyli jakie?



Producenci odzieży, szczególnie tej dostępnej w sieciówkach, często chcą podkreślić, że dany sweter można zaliczyć do półki z napisem premium. Używanie w nazwach takich słów jak kaszmirowy, wełniany, gdy w składzie widnieje jedynie kilka procent tych tkanin, jest niestety nagminne, dlatego tak ważne jest, aby dokładnie czytać skład odzieży oraz wiedzieć, czym charakteryzują się swetry wysokiej jakości.

Naturalny skład materiału



Sweter z dobrym składem jest przede wszystkim wykonany z naturalnej wełny o sprawdzonym pochodzeniu. Materiały syntetyczne w kontakcie ze skórą mogą podrażniać ją, wysuszać, a także sprawiać, że będziemy czuli się niekomfortowo z powodu nadmiernego pocenia czy przegrzewania. Jesienią i zimą, gdy narażeni jesteśmy na zmienne temperatury, o wiele przyjemniej będzie otulić się w sweter wykonany z naturalnych przędz - z kaszmiru, wełny owczej, merynosa czy alpaki.

Etyczna produkcja



Slow fashion to również odejście od wykorzystywania taniej siły roboczej z biedniejszych krajów Azji czy Afryki, gdzie wciąż nagminne jest łamanie praw człowieka, również osób nieletnich w fabrykach, które nie przestrzegają zasad BHP. Etyczne firmy nie wspierają tego precedensu, produkując kolekcje w Polsce czy w innych krajach europejskich.

Wytrzymałość



Dobrej jakości swetry przy odpowiedniej pielęgnacji posłużą przez lata. Odpowiednie połączenie materiałów sprawia, że odzież jest bardziej wytrzymała, dlatego warto kupować swetry, które nie mają w składzie tylko jednego rodzaju przędzy.

Ponadczasowość i uniwersalność



Odpowiedzialne podejście do mody to ukłon w stronę klasyki, która jest ponadczasowa i uniwersalna. Dzięki niej nie tylko uda Ci się stworzyć swoją własną szafę kapsułową, ale także styl - niezależny od tymczasowych, krótkotrwałych trendów, które dominują w sieciówkach.

Komfort cieplny



Pisząc o swetrach dobrej jakości, nie sposób nie wspomnieć o komforcie cieplnym, jaki dają naturalne tkaniny takie jak wełna owcza, merynosa czy kaszmir. Wbrew pozorom nie są one odpowiednie tylko na mrozy - latem pozwalają skórze oddychać, dając przyjemne otulenie bez uczucia przegrzania.

Dobrej jakości sweter - jaki materiał wybrać?



Wełniane swetry mają swoich zwolenników, jak i przeciwników. Dla tych, którzy nie są jego fanami, materiał ten będzie zbyt gryzący i niezbyt przyjemny w dotyku, dlatego doskonałą alternatywą dla owczej wełny będzie ta pozyskiwana m.in. z alpaki, ale przede wszystkim delikatny kaszmir.

Alpaka



Wełna alpaki jest miękka, przypomina w dotyku przyjemny polar. Jej niewątpliwą zaletą są doskonałe walory termiczne, które sprawiają, że w swetrze z alpaki jest ciepło bez poczucia przegrzania i nadmiernego pocenia. Dzięki tym właściwościom swetry z alpaki mogą z powodzeniem służyć również latem.

Merino



Podobne właściwości posiadają swetry wykonane z wełny merynosa. Z tego surowca produkowana jest odzież termiczna, co jest dowodem na to, że materiał ten jest przyjazny dla skóry i dopasowany do zmiennych warunków termicznych. Swetry z wełny merynosa są lekkie, dlatego można tworzyć z nich kobiece, delikatne stylizacje, przeznaczone nie tylko na mroźne dni.

Kaszmir



Kaszmirowy sweter to kwintesencja luksusu i ultra kobiecego stylu! Ten miękki i ciepły w dotyku materiał daje przyjemne otulenie, bez mechacenia i podrażnienia wrażliwej skóry. Cena kaszmirowych ubrań może zaskakiwać, dlatego producenci odzieży, również tej premium, łączą ten materiał z innymi tkaninami, co często podnosi wytrzymałość swetra.

Moher



To jeden z najbardziej miękkich i delikatnych materiałów, z których wykonywane są swetry wysokiej jakości. Mają jedwabisty połysk, który sprawia, że odzież wykonana z moheru, czyli z wełny kozy angorskiej, prezentuje się niezwykle stylowo i elegancko. Ich niewątpliwym atutem jest ich waga - są lekkie jak piórko i wspaniale sprawdzają się w letnich stylizacjach.

Gdzie kupić sweter z dobrym składem?



Jeśli chcesz mieć w swojej szafie sweter z dobrym składem, warto zapoznać się z kolekcją polskiej projektantki Aleksandry Suskiej. Stworzona przez nią kolekcja swetrów wykonanych z naturalnych przędz to produkty najwyższej jakości - uniwersalne, a przy tym piękne i stylowe. Stworzone ręcznie lub będące częścią kolekcji Ready to wear unikalne kardigany, golfy czy oversizowe swetry z kaszmiru, moheru, wełny z alpaki czy merynosa to wyjątkowe uzupełnienie szafy kapsułowej, promowanej przez zdolną polską projektantkę.