czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 18 lutego 2023
  • 19 lutego 2023
  • wyświetleń: 1493

Pierwszy Król Klimczoka ponownie rusza w góry, aby pomóc hospicjum

Czechowiczanin Michał Janik, założyciel "Na Szczytach Marzeń", przez cały styczeń prowadził zrzutkę dla Śląskiego Hospicjum dla Dzieci "Świetlikowo". Akcję charytatywną połączył z "Wyzwaniem na Klimczok" - sportowym eventem, podczas którego należało zdobyć najwyższy szczyt Bielska-Białej jak największą ilość razy. Kurz po styczniowym wyścigu jeszcze nie opadł, a Michał już założył kolejną zrzutkę na ten sam cel! Tym razem będzie zdobywał położoną nieopodal Klimczoka Błatnią.

Reklama

Pierwszy Król Klimczoka ponownie rusza w góry, aby pomóc hospicjum
Pierwszy Król Klimczoka ponownie rusza w góry, aby pomóc hospicjum · fot. zrzutka.pl


Projekt "Na Szczytach Marzeń" powstał w 2009 roku by łączyć miłość do gór z pomaganiem innym. W 2022 roku Michałowi Janikowi udało się zdobyć tytuł Władcy Klimczoka przy okazji zbierając pieniądze na diagnostykę dla Szymona "Cypiska". W tym roku Michał ponownie wyruszył na szlak, promując nowy, charytatywny cel wspinaczki.

Wyzwanie na Klimczok 2023 dobiegło końca. Michał w tym roku nie obronił zaszczytnego tytułu. Nie odszedł jednak z pustymi rękami. W tegorocznej edycji udało mu się zdobyć tytuł Pierwszego Króla Klimczoka i zebrać prawie 10 000 zł dla Śląskiego Hospicjum dla Dzieci "Świetlikowo".

76-krotne wejście na Klimczok zajęło Michałowi 125 godzin! Pokonanie 500 km pieszo nie nasyciło jego apetytu na pomaganie - w lutym rusza nie położoną nieopodal Klimczoka Błatnią z nowym zapałem i... nową zrzutką! Cel zbiórki pozostaje jednak niezmieniony.

Pierwszy Król Klimczoka ponownie rusza w góry, aby pomóc hospicjum
Pierwszy Król Klimczoka ponownie rusza w góry, aby pomóc hospicjum · fot. zrzutka.pl


Na trasie Michałowi i każdemu, kto postanowił dołączyć do akcji, towarzyszą Świetlisie - maskotki śląskiego hospicjum. Pluszowe świetliki rozweselają fanów górskich wędrówek i przypominają im o celu, dla którego pokonują kolejne kilometry. Świetlik należący do Michała otrzymał wyjątkowe imię, nawiązujące do wydarzenia, dzięki któremu rozpoczęła się zbiórka dla hospicjum.

"Uznałem że Świetlisie to nazwa wszystkich maskotek, a mój towarzysz ma na imię Klimczuś, na cześć góry Klimczok. Wielu osobom spodobał się pomysł ze świetlikami i zbieraniem pieniędzy poprzez wchodzenie na górę. Już nie tylko Klimczuś zbiera, ale również inni świetlisie i ich właściciele. Dodatkowo w schronisku na Błatniej została umieszczona puszka Fundacji, do której turyści mogą wrzucać pieniądze dla dzieciaków."

Śląskie Hospicjum dla Dzieci "Świetlikowo" to wyjątkowe miejsce oferujące kompleksową opiekę terminalnie chorym dzieciom oraz ich rodzicom. W ramach Świetlikowa działa hospicjum stacjonarne, domowe, perinatalne, a nawet darmowa wypożyczalnia specjalistycznego sprzętu!

Pierwszy Król Klimczoka ponownie rusza w góry, aby pomóc hospicjum
Pierwszy Król Klimczoka ponownie rusza w góry, aby pomóc hospicjum · fot. zrzutka.pl


Obecnie fundacja prowadząca hospicjum potrzebuje środków na bieżącą działalność, przede wszystkim na stworzenie interwencyjnego ośrodka preadopcyjnego "TUSIETULI". W interwencyjnym ośrodku preadopcyjnym umieszcza się dzieci, które wymagają specjalistycznej opieki i w okresie oczekiwania na przysposobienie nie mogą zostać umieszczone w rodzinnej pieczy zastępczej. "TUSIETULI" to unikalny w skali kraju ośrodek, urządzony na wzór domu, lecz wykonany w standardzie oddziału niemowlęcego.

Do akcji prowadzonej przez "Na Szczytach Marzeń" można dołączyć fizycznie, na Błatniej, lub wirtualnie, wpłacając na zrzutkę. Najnowsze informacje na temat #BłatniaChallenge można znaleźć na dedykowanym profilu na facebooku.

Zbiórkę na portalu zrzutka.pl można znaleźć tutaj.

mp / czecho.pl

źródło: zrzutka.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.