Wiadomości

  • 22 lutego 2023
  • wyświetleń: 652

Czy istnieją naturalne sposoby na powiększenie penisa?

Materiał partnera:

Szukasz skutecznych sposobów na powiększenie swojego penisa? Chcesz w naturalny sposób zwiększyć jego rozmiar, a jednocześnie uniknąć kosztownych i inwazyjnych operacji?

Linkhouse


Na rynku istnieje wiele bezoperacyjnych metod, które mają pomóc powiększyć penisa, jednak nie wszystkie z nich są tak samo skuteczne.

W dzisiejszym artykule omówimy najpopularniejsze sposoby na powiększenie penisa bez konieczności poddawania się operacji takie jak ćwiczenia manualne, pompki próżniowe, lipotransfer czy tabletki na bazie naturalnych składników.

Z artykułu dowiesz się jak działają wspomniane metody i jakie są ich wady i zalety.

Ćwiczenia na powiększenie penisaĆwiczenia na powiększenie penisa cieszą się dużą popularnością wśród mężczyzn, którzy szukają bezoperacyjnych sposobów na zwiększenie rozmiaru swojego penisa.

Najpopularniejszymi ćwiczeniami na powiększenie penisa są jelqing oraz trening mięśni kegla. Jelqing to technika wykonywania określonych ruchów dłonią po penisie w celu zwiększenia ciśnienia krwi i objętości ciał jamistych prącia. Ćwiczenia Kegla natomiast polegają na wzmacnianiu mięśni dna miednicy zapewniając poprawę erekcję oraz kontrolę nad ejakulacją.

Jednakże, ćwiczenia na powiększenie penisa mają również swoje wady. Nie gwarantują one zwiększenia rozmiaru penisa u wszystkich mężczyzn, a ich regularne wykonywanie może wymagać dużo czasu i cierpliwości. Ponadto, istnieje ryzyko kontuzji jeśli ćwiczenia są wykonywane w nieprawidłowy sposób.

Pompki próżniowePompki próżniowe są stosowane od wielu lat zarówno przez mężczyzn chcących powiększyć członka jak i wzmocnić erekcję. Działają na zasadzie tworzenia podciśnienia nasilać przepływ krwi do penisa i wzmacniając wzwód.

Ponadto, pompki próżniowe stosowane są również w przypadku zaburzeń erekcji, ponieważ pomagają zwiększyć przepływ krwi do członka.

Mimo że pompy próżniowe są stosunkowo skuteczne i względnie łatwe w użyciu nie cieszą się zbyt dużą popularnością ze względu na konieczność częstych treningów, małego poziomu dyskrecji, a czasami mogą także powodować ból i nieprzyjemne doznania w trakcie użytkowania. Ponadto, w niektórych przypadkach ich stosowanie może prowadzić do urazów penisa.

Tabletki na powiększenie penisaTabletki na powiększenie penisa to najprostsza i najbardziej popularna metoda zwiększania rozmiaru członka, która jest przystępna cenowo i nie wymaga wiele zaangażowania.

Tabletki działają poprzez rozkurczenie naczyń krwionośnych i zwiększenie przepływu krwi do penisa co prowadzi do wypełnienia ciał jamistych a w efekcie do wydłużenia i pogrubienia penisa.

Choć nie ma oficjalnych badań potwierdzających skuteczność tabletek, w internecie można znaleźć opinie mężczyzn, którzy twierdzą, że udało im się zwiększyć rozmiar penisa stosując tego typu preparaty.

Warto jednak pamiętać, że metoda ta nie zapewni natychmiastowych efektów. Według producentów konieczne może być przyjmowanie tabletek każdego dnia przez okres 3-4 miesięcy.

W składzie znajduje się najczęściej:

  • tribulus terrestris
  • l-arginina
  • palma sabałowa
  • żeń-szeń koreański
  • kozieradka pospolita
  • cynk


Ekspandery (urządzenia rozciągające)Ekspandery, czyli urządzenia rozciągające wykorzystują zasadę trakcji polegającą na łagodnym rozciąganiu tkanek, prowadząc do ich stopniowego wzrostu i zwiększenia masy penisa.

Urządzenia rozciągające są stosunkowo skuteczne, ale nie cieszą się zbyt dużą popularnością z powodu wysokiej ceny, konieczności noszenia urządzenia przez wiele godzin dziennie, a także braku dyskrecji i wygody.

Należy również zauważyć, że w przypadku trakcji wykorzystywanej w urządzeniach rozciągających znajdziemy badania potwierdzające jej skuteczność, co jest bez wątpienia dużą zaletą tej metody.

Tego typu urządzenia nadają się również świetnie do prostowania skrzywień członka.

LipotransferLipotransfer polega na pobraniu tłuszczu z innej części ciała pacjenta, a następnie po poddaniu go specjalnej obróbce i wprowadzeniu pod skórę penisa w celu zwiększenia jego objętości.

Zabieg trwa zwykle od 1 do 2 godzin i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym.

Efekty lipotransferu widoczne są niemal natychmiast i polegają przede wszystkim na zwiększeniu obwodu i ale w pewnym stopniu także długości penisa. Jedną z zalet tej metody jest brak ryzyka odrzucenia przeszczepu ponieważ jest on pobierany z ciała pacjenta.

Jednakże, lipotransfer może wiązać się z pewnymi wadami takimi jak ryzyko powikłań pooperacyjnych (zakażenia lub przemieszczenie przeszczepu tłuszczu). Ponadto, koszt zabiegu jest zwykle znacznie wyższy niż innych metod powiększania penisa, a także istnieje ryzyko asymetrii lub nierównomiernego rozłożenia tłuszczu w obrębie penisa.

Wypełnienie penisa kwasem hialuronowymWypełnienie penisa kwasem hialuronowym to innowacyjna metoda, która cieszy się coraz większą popularnością wśród mężczyzn pragnących zwiększyć rozmiar swojego penisa.

Zabieg polega na wstrzyknięciu preparatu na bazie kwasu hialuronowego pod skórę penisa co ma zapewnić jego znaczne pogrubienie (nawet do 50%).

Czas trwania zabiegu wypełnienia penisa kwasem hialuronowym to zaledwie 30 minut, a pacjent znieczulany jest miejscowo. Już po kilku dniach od zabiegu można zaobserwować pierwsze efekty, które utrzymują się średnio przez okres 12-18 miesięcy, następnie zabieg można powtórzyć.

Zaletą wypełnienia penisa kwasem hialuronowym jest to, że jest to zabieg małoinwazyjny a efekty są widoczne niemal od razu. Dodatkowo, kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w organizmie, dzięki czemu ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych jest niewielkie.

Wady tej metody to przede wszystkim koszty, które są dość wysokie w porównaniu z innymi metodami powiększania penisa. Ponadto, efekty są tymczasowe co oznacza, że aby utrzymać efekt powiększenia zabieg trzeba powtarzać co 18-24 miesiące.

PodsumowanieDostępnych jest wiele metod powiększania penisa, zarówno naturalnych jak i wymagających ingerencji chirurgicznej. Ćwiczenia i pompki choć cieszą się popularnością wymagają systematyczności i czasu, a ich skuteczność nie jest potwierdzona naukowo.

Tabletki mogą być łatwe w stosowaniu i przystępne cenowo, jednak w tym przypadku producenci zalecają ich stosowanie przez minimum 3 miesiące aby uzyskać satysfakcjonujące rezultaty.

Wypełnienie penisa tłuszczem czy kwasem hialuronowym mogą być skuteczne, ale są kosztowne i nie każdy mężczyzna może sobie na nie pozwolić.

Warto dokładnie rozważyć wady i zalety każdej metody. Tylko w ten sposób można dokonać świadomej decyzji i wybrać najlepszą dla siebie metodę.

Źródła:

https://sizemed.pl/member-xxl/
https://medsense.pl/tabletki-na-powiekszenie-penisa/