Reklama

Wiadomości

  • 23 lutego 2023
  • 27 lutego 2023
  • wyświetleń: 1651

OSP Dziedzice z dotacją na zakup wozu. Jest decyzja ministerstwa

W środę, 22 lutego wiceminister Maciej Wąsik zatwierdził zestawienie jednostek OSP, które w 2023 roku otrzymają dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych. Wśród 675 pojazdów dla jednostek z całej Polski znalazła się OSP Dziedzice, która otrzyma dofinansowanie na zakup średniego pojazdu.

Podszywają się pod strażaków. OSP Dziedzice ostrzega
OSP Dziedzice z dotacją na zakup wozu. Jest decyzja ministerstwa · fot. OSP Dziedzice


Jak przekazała w mediach społecznościowych OSP Dziedzice, fabrycznie nowy GBA trafi do jednostki po trzech latach starań. GBA to samochód średni, gaśniczy, przeznaczony do działań ratowniczo-gaśniczych, z wbudowanym zbiornikiem wodnym o pojemności 2500 litrów wody oraz 250 litrowym zbiornikiem środka pianotwórczego.

Do strażaków ochotników z całego kraju trafi 675 nowych pojazdów, w tym 180 lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych, 417 średnich oraz 78 ciężkich.

- Bezpieczeństwo Polek i Polaków jest priorytetem rządu. Istotne dla tego bezpieczeństwa jest funkcjonowanie Ochotniczych Straży Pożarnych (OSP). Jednostki zostaną wyposażone w 675 nowych wozów strażackich. To ogromne wsparcie, dzięki któremu druhowie szybciej dotrą do miejsca wypadku czy pożaru. Sprzęt pozwoli na ratowanie życia oraz mienia obywateli. Od 2016 roku stale podnosimy wydatki na rozwój remiz strażackich. Zakup nowego sprzętu realizowany jest z programów rządowych - informuje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

OSP Dziedzice z dotacją na zakup wozu. Jest decyzja ministerstwa
OSP Dziedzice z dotacją na zakup wozu. Jest decyzja ministerstwa · fot. KPRM


- Sprzęt ratowniczy jest podstawą pracy strażaków. Samochody ratowniczo-gaśnicze są kluczowe podczas pożarów i wypadków. Chcemy by Polacy czuli się bezpiecznie, dlatego wyposażymy Ochotnicze Straże Pożarne w 675 wozów strażackich. Nowoczesny sprzęt pozwoli na szybszą i skuteczniejszą pracę druhów z OSP - dodaje KPRM.

- W tym roku będzie to rekordowa liczba 675 wozów strażackich dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Chyba nigdy nie było takiej liczby wozów strażackich przekazywanych w jednym roku dla Ochotniczych Straży Pożarnych - podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

To nie pierwsze tego typu wsparcie dla OSP. Wyposażenie remiz strażackich w nowoczesny sprzęt systematycznie wzrasta. Od 2016 roku do strażaków trafiło 2951 samochodów ratowniczo-gaśniczych.

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "OSP Dziedzice" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

OSP Dziedzice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "OSP Dziedzice" podaj