Wiadomości

  • 5 marca 2023
  • 19 marca 2023
  • wyświetleń: 7187

[FOTO] Za nami dwie akcje krwiodawstwa w naszej gminie

Za nami:

Za nami dwie z marcowych akcji krwiodawstwa na terenie gminy Czechowice-Dziedzice. Mieszkańcy będą mieli okazję do podzielenia się cennym płynem jeszcze jeden raz - w Bronowie.

Akcja krwiodawstwa na Placu Jana Pawła II - 9.03.2023 · fot. Jerzy Zużałek


Pierwsza z marcowych akcji krwiodawstwa w naszej gminie odbyła się w czwartek, 9 marca na Placu Jana Pawła II. Zarejestrowały się 33 osoby, a ostatecznie krwią podzieliło się 25 z nich. Udało się zebrać 11,25 l krwi!

Kolejna okazja do podzielenia się cennym płynem była we wtorek, 14 marca w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych ("Resortówka") przy ulicy Traugutta. Podczas tej akcji zarejestrowało się 20 osób, a ostatecznie życiodajny płyn oddało 13 z nich - udało się zebrać 5.85 l krwi.

Akcja krwiodawstwa w ZSTiL w Czechowicach-Dziedzicach - 14.03.2023 · fot. Lucjan Martyniak


Ostatni raz w naszej gminie ambulans do oddawania krwi będzie dostępny w niedzielę, 19 marca przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Kunza w Bronowie. Krwiodawcy będą mogli podzielić się życiodajnym płynem od 9.00 do 13.00.

W związku z obostrzeniami związanymi z pandemią COVID-19 konieczne jest używanie maseczek ochronnych i rękawiczek. Przypominamy, że należy posiadać przy sobie dokument tożsamości, w dniu poprzedzającym oddawanie krwi unikać tłustych posiłków i alkoholu, a przed udaniem się do ambulansu należy spożyć lekki posiłek i dobrze nawodnić organizm. Powinno się wypić około 1,5 litra wody.

Warto zapoznać się z różnego rodzaju propozycjami zniżek i rabatów dla honorowych dawców krwi, jakie oferują krwiodawcom, np. hotele, motele, schroniska, cukiernie, kawiarnie itp. Zapraszamy do odwiedzenia strony http://www.dawcomwdarze.pl i zapoznać się ze szczegółami.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.