Wiadomości

  • 3 marca 2023
  • wyświetleń: 528

Idealna pościel do pokoju nastolatka!

Materiał partnera:

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny jest sen i odpowiednia dawka wypoczynku. Jest on szczególnie istotny w przypadku dzieci i młodzieży, dlatego odpowiednio wygodne łóżko i komfortowa pościel to absolutny must have pokoju nastolatka. Sprawdźmy więc, jak wybrać pościel, która spełni oczekiwania zarówno nasze oraz naszych dzieci!

pościel dla nastolatka


MateriałPierwszą kwestią na którą należy zwrócić uwagę jest materiał z którego wykonana ma być pościel. Jeżeli nasza pociecha nie ma problemów ze skórą i skłonności do uczuleń, wybór może być tak naprawdę dowolny. W przypadku alergików nie jest to już tak oczywiste. Optymalnym wyborem dla dzieci i młodzieży będzie pościel bawełniana, która nie uczula i zapewnia świetną termoregulację. Co ważne pościele bawełniane dobrej jakości nie podrażniają skóry, co jest szczególnie istotne w przypadku małych dzieci. Ciekawą alternatywą może być również pościel z mikrofibry, która będzie ciepłą alternatywą świetnie sprawdzającą się szczególnie jesienią i zimą.

Rozmiar pościeliDziecięce i młodzieżowe łóżka mogą mieć różne wymiary. Nie mniej najpopularniejsza pościel dla nastolatków to 140x200, taka jak ta dostępna na https://cottonmarket.pl/pl/c/Posciel/140. To dość uniwersalne rozwiązanie zarówno dla pojedynczego łóżka, jak i większej rozkładanej kanapy. Pościel w rozmiarze 140x200 pozwala zachować komfort pełnego otulenia, jednocześnie nie krępując ruchów. To najlepszy wymiar dla dzieci!

Kolory i motywyZ punktu widzenia nastolatka najistotniejszą kwestią przy wyborze pościeli do jego pokoju jest dobór odpowiedniego koloru i motywów. Obecnie w sklepach z pościelą wybór różnorodnych wzorów jest tak duży, że aż ciężko się zdecydować. Wiele ciekawych rozwiązań, połączeń kolorów znajdziecie na https://cottonmarket.pl/posciel. Planując zakup pościeli do pokoju swojego dziecka zaproponuj wspólne przeglądanie oferty. Wtedy z pewnością zakup nowego kompletu będzie bardzo udany!

Komplet pościeli z prześcieradłemPodczas zakupów warto pamiętać także o dobranym kolorystycznie prześcieradle. W przypadku dziecięcego łóżka, najlepszym rozwiązaniem będzie prześcieradło z gumką, które znaleźć możecie między innymi na https://cottonmarket.pl/przescieradla . Aby zestaw pościeli był kompletny, dobrze dobrane prześcieradło to absolutny must have, który świetnie dopełnia stylizację.