Wiadomości

  • 3 marca 2023
  • wyświetleń: 936

Akcja "Bezpieczny pieszy": policjanci ujawnili 139 wykroczeń

Bielska drogówka prowadziła w czwartek, 2 marca na drogach miasta i powiatu bielskiego działania pod nazwą "Bezpieczny pieszy", które ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych oraz kierujących jednośladami. Policjanci ujawnili 139 wykroczeń.

policja, lizak, drogówka, czapka, radiowóz
fot. KMP Bielsko-Biała


Policjanci z bielskiej drogówki cyklicznie prowadzą działania pod nazwą "Bezpieczny pieszy" mające na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

- W ramach działań policjanci zwracają szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Szczególnym nadzorem obejmują rejony skrzyżowań oraz przejść dla pieszych. Zwracają uwagę również na zachowanie kierujących pojazdami w stosunku do pieszych i rowerzystów oraz bacznie przyglądają się czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego - wyjaśnia asp. szt. Katarzyna Chrobak, oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej.

W czwartek, 2 marca w trakcie trwania działań w godzinach od 6.00 do 22.00 stróże prawa ujawnili 139 wykroczeń, z czego aż 129 popełnionych przez kierujących względem pieszych. - Głównym wykroczeniem popełnianym przez kierowców było przekroczenie prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Natomiast najczęstszym wykroczeniem popełnianym przez pieszych było przechodzenie w miejscach niedozwolonych - informuje asp. szt. Chrobak.

mp / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.