Wiadomości

  • 7 marca 2023
  • wyświetleń: 5553

[FOTO] Bronów: potrzebują nowego boiska. Trzeba zebrać 350 000 zł...

UKS "Rotuz" Bronów zwrócił się do sympatyków o pomoc w wymianie płyty boiska, na której na co dzień trenuje osiem grup młodzieżowych oraz dwie seniorskie. Kwota, którą trzeba zebrać, jest bardzo duża - 350 000 złotych...

Boisko w Bronowie · fot. zrzutka.pl / UKS Rotuz Bronów


UKS Rotuz Bronów został założony w 2011 roku. W zaledwie kilka lat klub zdążył sobie wyrobić uznaną renomę na piłkarskiej mapie regionu. Jest to efekt imponującego zaangażowania działaczy, zawodników oraz trenerów pracujących w Rotuzie. W sezonie 2021/2022 puentą dobrego zarządzania klubem był awans do Ligi Okręgowej Bielsko-Tyskiej po wygranym barażu z LKS-em Studzionka. Stało się to po zaledwie 11 latach od powstania klubu.

- Początki nie były łatwe. Wysokie porażki były normą, problemy kadrowe standardem, a walka o przetrwanie każdego miesiąca po prostu oczywistością. Na początku było fatalne boisko i jeszcze gorsza "szatnia". Jednak od początku w tym klubie zawsze na najwyższym poziomie było jedno: ATMOSFERA!!! Śmiało można powiedzieć że jest to czynnik kluczowy do tego co jest obecnie - wspomina prezes klubu z Bronowa, Jakub Brzuska.

Rotuz Bronów - LKS Studzionka - 19.06.2022 · fot. Photo Art - Artur Grabski


Szkoleniem dzieci do 12. roku życia zajmuje się powołana przy klubie Akademia Piłki Nożnej Strefa Football, w której trenuje blisko 150 dzieci. Permanentny rozwój klubu wiąże się nie tylko z sukcesami seniorów, ale pracą z młodzieżą oraz poprawą infrastruktury. Końcem 2022 w Bronowie do użytku oddany został długo oczekiwany nowy budynek zaplecza sportowego, który zastąpił stare "baraki". Na tym jednak Rotuz nie zamierza poprzestać.

- Zwracamy się do Was z wielką prośbą o wsparcie w wymianie płyty naszego boiska, na której na co dzień trenuje 8 grup młodzieżowych oraz 2 seniorskie ekipy Rotuza. Nie ma co ukrywać, aktywna eksploracja obecnej płyty przez wszystkie drużyny przyczyniła się do tego, iż jej stan jest fatalny i nie przynosi chluby klubowi, który ma spore aspiracje. Idea wymiany płyty narodziła się także z faktu, iż troszczymy się o zdrowie naszych zawodników. Aktualny stan może powodować częste kontuzje naszych podopiecznych. Funkcjonowanie naszego klubu opieramy w większości na wolontariacie członków oraz sympatyków naszej drużyny. Pracy jest dużo, ale chęć rozwoju klubu to nasz nadrzędny cel - możemy przeczytać na stronie zbiórki na portalu zrzutka.pl.

Koszt całej inwestycji wymiany murawy wynosi 350 000 zł. W jej skład wchodzi budowa boiska do piłki nożnej (Oprysk herbicydem totalnym, zmielenie terenu za pomocą glebogryzarki, oczyszczenie terenu, równanie za pomocą równiarki laserowej, zasiew mieszanką sportową, nawożenie), a także automatyczny system nawadniania (System automatycznego nawadniania boiska na podzespołach rainbird, toro, hunter, Karain. System wykonany zgodnie z projektem. 24 zraszacze typu falkon podzielone na 24 sekcję. System wraz ze sterownikiem i czujnikiem deszczu). Ponadto planuje się montaż drenażu.- Wymiana płyty boiska to podstawa, aby poprawiać wyniki sportowe i wspinać się na jeszcze wyższe poziomy. Współtworzymy razem historię Rotuza, przekazując nawet drobną kwotę. Zapraszamy do udostępniania naszej zbiórki! - podsumowują działacze Rotuza Bronów.

mp / czecho.pl

źródło: Rotuz Bronów, zrzutka.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Rotuz Bronów" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Rotuz Bronów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Rotuz Bronów" podaj