Wiadomości

  • 9 marca 2023
  • 12 marca 2023
  • wyświetleń: 6076

Policjanci podsumowali rok. Które rejony są najbardziej niebezpieczne?

Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej podsumowała 2022 rok. Statystyki poszczególnych komisariatów, w tym jednostki w Czechowicach-Dziedzicach, możemy poznać dzięki projektowi jednej z uchwał bielskiej Rady Miejskiej.

Komisariat Policji w Czechowicach-Dziedzicach
Komisariat Policji w Czechowicach-Dziedzicach · fot. mp


Podczas najbliższej sesji bielskiej Rady Miejskiej bielscy radni rozpatrzą uchwałę w sprawie przyjęcia sprawozdania z działalności Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej oraz informacji o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie miasta Bielska-Białej i powiatu bielskiego w 2022 roku. W raporcie możemy odnaleźć statystyki dotyczące czechowickiego Komisariatu Policji, który swoim zasięgiem obejmuje gminy Czechowice-Dziedzice oraz Bestwina.

Jak możemy przeczytać w raporcie, w 2022 roku w terenie działania Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach stwierdzono 693 przestępstwa. - Ilość zagrożeń na terenie Bielska-Białej oraz powiatu bielskiego przestępstwami oraz wykroczeniami szczególnie uciążliwymi nie uległo zasadniczej zmianie. Taki wynik spowodowany jest przede wszystkim charakterem istniejącej zabudowy i znajdujących się obiektów oraz stylem życia i liczebnością osób naruszających prawo, które zamieszkują w danym rejonie - czytamy w sprawozdaniu.

Które rejony w terenie działania Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach należą do najbardziej niebezpiecznych? Według raportu są to:

  • Centrum miasta - ul. Legionów, Niepodległości, Sobieskiego, Słowackiego, Barlickiego, gdzie znajduje się centrum handlowe CH Stara Kablownia, sklepy Biedronka, Lidl Kaufland, Plac Targowy - co ma związek z licznymi kradzieżami sklepowymi, zakłóceniami ładu i porządku publicznego, kradzieżami kieszonkowymi, spożywaniem alkoholu w miejscach niedozwolonych oraz żebractwem.


  • Osiedle Północ, Renardowice, Barbara, Tomaszówka, gdzie dochodzi do zdarzeń o charakterze dewastacji mienia, zakłócenia ładu i porządku publicznego, gromadzenia się w okresie zimowym osób bezdomnych na klatkach schodowych, odnotowywane są liczne kradzieże mienia, włamania do piwnic, kradzieże rowerów i elektronarzędzi, włamania do mieszkań, kradzieże elementów wyposażenia pojazdów.


  • Park Miejski (ul.Słowackiego), Park na osiedlu Północ (ul.Polna), Park Edukacji Ekologicznej (ul.Kopernika), Park Szwajcarska Dolina (teren pomiędzy MOSIR - ul. Legionów 145 - a ul. Łukasiewicza) -uszkodzenia mienia (place zabaw oraz elementów wyposażenia infrastruktur parków), naruszanie przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.


  • Na terenie gminy Bestwina w szczególności należy wskazać tereny rekreacyjne w miejscowościach Bestwina (ul. Krakowska) Janowice (ul. Janowicka), Kaniów ul. Batalionów Chłopskich) -uszkodzenie mienia (place zabaw oraz elementów wyposażenia infrastruktur parków), naruszanie przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.


Policjanci podsumowali rok. Które rejony są najbardziej niebezpieczne?
Policjanci podsumowali rok. Które rejony są najbardziej niebezpieczne? · fot. KMP Bielsko-Biała


Pełną treść sprawozdania z działalności Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej oraz informacji o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie miasta Bielska-Białej i powiatu bielskiego w 2022 roku, można znaleźć tutaj.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.