Wiadomości

  • 10 marca 2023
  • wyświetleń: 643

4 korzyści z pieszych wędrówek

Materiał partnera:

Długie, energiczne spacery to świetna forma sportu: jest łatwo dostępna, można spacerować samemu lub z innymi i pozwala na zbliżenie się do natury! Wystarczy tylko ubrać wygodne buty i to wszystko! Piesze wędrówki to zdrowie dla organizmu i ducha. Przedstawiamy korzyści płynące z tej formy rekreacji!

pieszewedrowkiwgorach


Odkrywanie nowych miejscCzęsto ludzie zapominają, jak ekscytujące może być odkrywanie nowych miejsc - nawet jeżeli wydaje się, że już wszystko się widziało! Piesze wędrówki to okazja do zapuszczenia się w mniej znane regiony, a w ten sposób nawet dobrze znane miasto lub okolica zamieni się w miejsce pełne niespodzianek! Odkrywać można nowe parki, ulice, polanki, lasy.

Dodatkowo, oddychanie świeżym powietrzem pozytywnie wpłynie na organizm i zdrowie.

Odpoczynek i redukcja stresuKontakt z naturą orzeźwia i pozwala odetchnąć od codziennego zgiełku. Spacer w lesie, wędrówka po łąkach czy przechadzka po górach naładuje baterie. Dodatkowo, wysiłek fizyczny pobudzi w organizmie wydzielanie hormonów odpowiedzialnych między innymi za odczuwanie szczęścia.

Podczas pieszej wędrówki można zarządzić "cyfrowy detoks" - tym sposobem umysł też będzie mieć okazję do odpoczynku! Oderwanie się na chwilę od problemów całego świata wprowadzi spokój i harmonię. Tak bardzo potrzebne!

Czas spędzony z innymiWspólnie spędzony czas z innymi w pięknym otoczeniu to coś, czego wiele osób potrzebuje. Swobodna rozmowa w ciszy i spokoju - dzięki umiarkowanej trudności pieszych wędrówek, jest to możliwe!

Samotne wędrówki to oczywiście również świetna opcja - idealny czas do zebrania myśli i wyciszenia. Każdy spacerowicz powinien zastanowić się, jaka forma odpoczynku będzie dla niego najlepsza i na taką się zdecydować.

Piesze wędrówki to samo zdrowie!Wzmocnienie stawówPodczas pieszego wędrowania pobudzane są mięśnie stawów i kręgosłupa, umacniając je. Dodatkowo, przy użyciu kijków pobudzane będą mięśnie ramion i barków, co urozmaici trening.

Pobudzenie systemu krwionośnego i spalanie kaloriiPodczas aktywności fizycznej pobudzany jest system krwionośny w orgazmie. Dzięki temu wzmacnia się układ odpornościowy, serce i utrzymuje optymalny poziom ciśnienia we krwi. Taki regularny trening wytrzymałościowy zmniejszy ryzyko zachorowania na cukrzycę i wystąpienia problemów z nadciśnieniem.

Turystyka piesza to forma aerobiku i mimo małej intensywności wysiłku pomaga spalić zbędne kalorie.

Wyciszenie i regeneracja psychicznaCodziennie ludzie zmagają się z wieloma problemami, a myśli w głowie często pędzą jak szalone. Ważne jest, aby zadbać o siebie i o swojego ducha. Piesze przechadzki pozwolą na chwilę zwolnić i odetchnąć. W miarę możliwości warto postarać się i wyłączyć ciągłe zamartwianie i skupić się jedynie na oddychaniu! Takie ćwiczenie pozwoli na reset i nabranie nowych sił.

Świeże powietrzeWybierając się na łono natury, można bez obaw brać głębokie wdechy i cieszyć się świeżym powietrzem. W miastach w powietrzu często znajdują się zanieczyszczenia, takie jak: tlenek azotu, tlenek siarki, tlenek węgla - zanieczyszczenia pojawiają się głównie przez transport drogowy i paleniska domowe. Poszukiwanie świeżego powietrza, to kolejny powód na wybranie się na wycieczkę pieszą na łono natury!

Piesze wędrówki niosą ze sobą wiele korzyści. Świetna okazja do wędrowania nadarza się podczas wakacyjnego wywczasu - wystarczy zarezerwować nocleg w Kościelisku z widokiem na góry w Willi Izydor i voilà! Możliwości do spacerowania nie zabraknie.