czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 10 marca 2023
  • wyświetleń: 276

W jaki sposób unikać nieuczciwych ofert pracy w opiece w Niemczech?

Materiał partnera:

Ofertę pracy dla opiekunek w Niemczech nietrudno znaleźć w internecie, ale już trudniej znaleźć taką, która nie zawiedzie oczekiwań opiekunki. Niestety praktyka ukrywania istotnych informacji w ogłoszeniach jest przez wiele rodzin wciąż stosowana. Nie chcąc zostać bez pomocy, przekłamują rzeczywistość: twierdzą, że seniorka samodzielnie się porusza, a na miejscu okazuje się, że pacjentka nie potrafi nawet wstać z wózka. Te i podobne przykłady niestety są dość częste - jak więc się przed nimi uchronić? Jak zapobiec kłopotom? Skąd mamy wiedzieć, która oferta jest uczciwa?

opieka nad osobami starszymi


Opisy ofert pracy w opiece w NiemczechPo czym poznać konkretną i uczciwą ofertę?

Na ogół im więcej szczegółów, tym lepiej. Jeśli w ofercie są zawarte tylko szczątkowe i podstawowe informacje typu miejscowość, wiek seniora i wymagany poziom języka, nie powinniśmy zbytnio takiemu ogłoszeniu ufać.

Dlatego zwróćmy uwagę, czy w ofercie pracy dla opiekunek znajdziemy więcej szczegółów - zwłaszcza takich, które są istotne dla opiekunek. Czy na zleceniu można w ogóle palić? Czy trzeba wstawać w nocy? Czy w gospodarstwie mieszka ktoś jeszcze? Czy rodzina często odwiedza podopiecznego?

Dobra oferta powinna opisać stan zdrowotny seniora, czyli jakie choroby mu towarzyszą, jaki jest stopień jego mobilności i przy jakich czynnościach potrzebuje pomocy. Oprócz wieku powinna zostać też podana waga pacjenta i czy konieczne jest przenoszenie go z łóżka na wózek. Atrakcyjne ogłoszenie zawiera też opis warunków mieszkalnych: czy opiekunka ma do dyspozycji własny pokój, a może nawet też łazienkę? Czy sklepy są blisko, czy trzeba może do nich dojeżdżać? Jeśli jest wymagane prawo jazdy, to czy na miejscu zlecenia jest samochód?

Nie jest tajemnicą, że najistotniejszym szczegółem oferty pracy w opiece w Niemczech jest oczywiście wynagrodzenie. Uczciwi pracodawcy zawsze podają kwotę w netto i dokładnie określają, czy stawka jest wypłacana raz w miesiącu, czy raz na całe zlecenie. Jeśli te informacje nie wynikają jasno z ogłoszenia, można nabrać podejrzeń.

Bezpieczna praca dla opiekunek w NiemczechRyzykujemy jeszcze mniej, nawiązując współpracę z agencją. Firma Veritas posiada tylko sprawdzone oferty, które publikowane są na podstawie szczegółowych ankiet wypełnianych przez rodzinę podopiecznego. Jeśli warunki umowy są naruszane, opiekunka może ten fakt zgłosić koordynatorowi, który czuwa nad bezpieczeństwem opiekunki. Nasz zespół pomaga jej wtedy zmienić sztelę, a rodzina trafia na czarną listę, by zapobiec przyszłym nieprzyjemnym sytuacjom.

Praca dla opiekunek w Niemczech z Veritasem to nie tylko bezpieczeństwo, ale również komfort. Za transport nic nie płacisz, a kierowca podjeżdża pod drzwi Twojego domu, więc nie musisz się stresować podróżą. Kompletujemy wszystkie formalności, takie jak ubezpieczenie ZUS, kartę EKUZ czy druk A1. Opiekunka dostaje przejrzystą umowę po polsku, praca też jest na polskich warunkach. A gdzie odprowadzać składki? W Polsce czy w Niemczech? Tę kwestię również zostaw nam.

Wynagrodzenie zawsze podajemy w netto na miesiąc. Za znajomość języka niemieckiego na poziomie komunikatywnym można otrzymać 1600 euro, podczas gdy za poziom biegły opiekunki otrzymują nawet 2000 euro.

Jeśli interesuje Cię praca w opiece w Niemczech, zapraszamy do zespołu! Prześlij zgłoszenie przez formularz lub zadzwoń do nas. Czekamy na kontakt poprzez stronę www: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/