czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 11 marca 2023
  • wyświetleń: 744

[FOTO] CEE gotowe na edukacyjne zajęcia plenerowe

Choć każda pora roku ma swój urok i pozwala w praktyczny sposób pogłębiać wiedzę ekologiczno-przyrodniczą, to właśnie zbliżająca się wiosna - okres, w którym przyroda budzi się do życia z zimowego snu - daje największe możliwości wejścia w interakcje z otaczającym nas środowiskiem przyrodniczym. Idealną do tego okazją są edukacyjne zajęcia plenerowe w Centrum Edukacji Ekologicznej.

Reklama

CEE gotowe na edukacyjne zajęcia plenerowe · fot. CEE Czechowice-Dziedzice


Powyższe zdjęcia przedstawiają m.in. gotowe, mobilne stanowiska wraz z niezbędnym arsenałem ogrodniczym, które służą dzieciom i młodzieży podczas zajęć edukacyjnych na świeżym powietrzu, a także najnowszą ekspozycję ukazującą przykładowe rozwiązania na ugoszczenie - zarówno w przestrzeni miejskiej, jak i każdym ogrodzie - naszych małych, skrzydlatych przyjaciół i owadów.

W gablocie znajdują się budka lęgowa dla małych ptaków i domek dla owadów. Obie budowle zostały wykonane własnoręcznie z materiałów zebranych na terenie Centrum Edukacji Ekologicznej lub odzyskanych w ramach recyklingu. Autorami są pracownicy CEE i uczniowie czechowickich szkół, a całość powstała w ramach zajęć edukacyjnych. Są to przykłady przedmiotów, które może wykonać każdy z nas, aby wspierać mieszkające wokół nas zwierzęta.

Domek dla ptaków został wykonany z naturalnych desek drewnianych. Dach dodatkowo dla kamuflażu został przykryty suchą trawą i korą brzozy. Mogą w nim zamieszkać ptaki małe, jak bogatka, mazurek czy kowalik.

Z kolei hotel dla owadów - również z odzyskanego drewna - stanowi przykład, jak może wyglądać podstawowy domek dla owadów. W środku wykorzystano patyczki o różnej średnicy, puste w środku, kawałek naturalnego drewna z nawierconymi otworami, karton, cegłę dziurawkę oraz siano z różnych gatunków traw. Daszek pokryto patykami i korą z brzozy. Z takiego domku mogą skorzystać np. dzikie pszczoły, biedronki, osy, chrząszcze, pająki.

- Przypominamy, że Centrum Edukacji Ekologicznej prowadzi zajęcia o tematyce ekologicznej i przyrodniczej, jak również z zakresu edukacji regionalnej - i nie tylko! Tematykę i formę zajęć każdorazowo dopasowujemy do grupy, mogą mieć charakter przedmiotowy lub interdyscyplinarny, stacjonarny bądź plenerowy, a nawet wyjazdowy - wystarczy umówić się na odpowiadający termin i ustalić szczegóły! Przyjmujemy grupy zorganizowane wraz z opiekunami, ale również zainteresowanych mieszkańców - informuje czechowickie CEE.

Jak podkreśla, na zajęcia umawia z wyprzedzeniem i ustala wyłącznie na dni, w których w budynku edukacyjnym nie odbywa się obsługa mieszkańców w ramach ekodoradztwa i programu "Czyste Powietrze" oraz nie są organizowane szkolenia, konferencje i inne wydarzenia, w związku z którymi dostępność sali ekspozycyjnej i konferencyjnej oraz pracowników CEE jest ograniczona.

Centrum Edukacji Ekologicznej w Czechowicach-Dziedzicach zaprasza do kontaktu i rezerwacji terminów - działa przez cały rok we wszystkie dni, w których odbywają się zajęcia przedmiotowe w gminnych szkołach, w czasie godzin lekcyjnych, i nie tylko.

mp / czecho.pl

źródło: www.cee.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.