Wiadomości

  • 15 marca 2023
  • 19 marca 2023
  • wyświetleń: 8957

[FOTO] Trwa przebudowa dworca. Co udało się już wykonać?

Od października ubiegłego roku trwa przebudowa dworca kolejowego w Czechowicach-Dziedzicach. Według planu inwestycja ma zakończyć się na wiosnę 2024 roku. Co już udało się wykonać i czy prace przebiegają zgodnie z harmonogramem? Zapytaliśmy o to w PKP S.A.

Przebudowa dworca kolejowego Czechowice-Dziedzice - 15.03.2023 · fot. mp / czecho.pl


Przypomnijmy, przebudowa dworca kolejowego trwa od października ubiegłego roku. O rozpoczęciu prac portal czecho.pl informował w artykule "Przebudowa dworca staje się faktem! Podpisano umowę". Główne cele inwestycji to przywrócenie historycznego wyglądu elewacji, odbudowa wiaty peronowej, stworzenie komfortowej strefy obsługi pasażerów oraz nowe zagospodarowanie przestrzeni.

Co już udało się wykonać? Zapytaliśmy o to w PKP S.A. - W połowie lutego obsługa podróżnych została przeniesiona do dworca tymczasowego, co pozwoliło na wyłączenie budynku z obsługi podróżnych i rozszerzenie frontu robót na cały obiekt. Zaawansowane są rozbiórki wewnątrz budynku, które będą kontynuowane w części zachodniej (wyższej) - przekazał portalowi czecho.pl Bartłomiej Sarna z biura prasowego spółki.

Przebudowa dworca kolejowego Czechowice-Dziedzice - 15.03.2023
Dworzec tymczasowy - 15.03.2023 · fot. mp / czecho.pl


- Kontynuowane są prace konstrukcyjne m.in. w zakresie wzmacniania stropów, a także prace związane z wykonaniem nowych instalacji w budynku. Przystąpiono do prac związanych z konstrukcją dachu i wymianą poszycia dachowego. Wykonawca rozpoczyna również przygotowania do robót związanych z renowacją elewacji i wymianą stolarki okiennej w budynku dworca - dodał przedstawiciel PKP S.A.

Od Bartłomieja Sarny dowiedzieliśmy się również, że termin realizacji inwestycji nie uległ zmianie. Planowany termin otwarcia dworca dla podróżnych po przebudowie to wiosna 2024 roku.
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa dworca kolejowego" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Przebudowa dworca kolejowego

Od października 2022 roku trwa przebudowa czechowickiego dworca kolejowego. To inwestycja długo oczekiwana przez mieszkańców Czechowic-Dziedzic. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa dworca kolejowego" podaj