czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 11 stycznia 2008
  • wyświetleń: 3158

Wzrosły ceny biletów autobusów PKM

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej kontrowersje wzbudził projekt uchwały w sprawie ustalenia cen za usługi wykonywane przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej.

Reklama

Bilet normalny w pierwszej strefie czasowej będzie odtąd kosztował 2,50 zł (dawniej 2,20 zł), w drugiej strefie − 3 zł. Nowością będzie wprowadzenie biletu sieciowego normalnego na jeden dzień za 7 zł.

Wzrosną ceny biletów miesięcznych. Bilet ogólnodostępny imienny normalny na przejazdy w obrębie miasta (bez sołectw i Bielska-Białej) będzie za 66 zł (było 59 zł), a na przejazdy bez ograniczeń − 74 zł (było 64 zł). Analogicznie normalny bilet na okaziciela będzie za 80 zł (było 65 zł) i 90 zł (wcześniej 69 zł).

Uczniowie będą mogli zakupić bilet miesięczny za 28 zł (wcześniej 22 zł). Bilet uczniowski miesięczny wyłącznie na dojazd do szkoły i z powrotem („junior”) wzrośnie o złotówkę − będzie kosztował 12 zł.

Dyrektor PKM-u Jan Matl tłumaczy, że proponowana podwyżka cen biletów spowoduje zwiększenie dochodów przedsiębiorstwa szacunkowo o ok. 280 tys. zł. Radnych zaintrygowała znaczna podwyżka biletów na okaziciela.

− To powinno spowodować wzrost zakupu biletów imiennych − mówi Matl. Radny Grzegorz Kotowicz proponował, by przemyśleć sprawę likwidacji tychże biletów, a wprowadzić imienne na danych odcinkach trasy autobusu.

Projekt uchwały o podwyżkach podczas sesji Rady Miejskiej przegłosowano przy dwóch głosach sprzeciwu i dwóch wstrzymujących się.

Więcej czytaj w Gazecie Czechowickiej.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.