Wiadomości

  • 18 marca 2023
  • 19 marca 2023
  • wyświetleń: 3652

Duże opóźnienia w ruchu pociągów - usterka infrastruktury kolejowej

Od piątkowego popołudnia występowały poważne utrudnienia na linii S5 na odcinku Tychy - Czechowice-Dziedzice. Pociągi spóźniały się do 40 minut, a w piątek oraz w nocy opóźnienia sięgały nawet 60 - 90 minut. Powodem była "usterka infrastruktury kolejowej".

Zmiany w taryfie Kolei Śląskich. Drożej na wybranych połączeniach
Duże opóźnienia w ruchu pociągów - usterka infrastruktury kolejowej · fot. Koleje Śląskie


Opóźnione były pociągi relacji Katowice - Wisła Głębce, Katowice - Zwardoń, Katowice - Żywiec oraz w stronę przeciwną. Z powodu wtórności usterki i skomunikowania bądź krzyżowania z innymi pociągami od piątku opóźnione były też przejazdy na w stronę Cieszyna oraz na trasie Katowice-Gliwice.

W nocy z piątku na sobotę Koleje Śląskie wydały komunikat:

"Utrudnienia na odcinku Czechowice - Dziedzice - Tychy - Czechowice - Dziedzice z powodu usterki infrastruktury kolejowej. Pociągi mogą doznawać opóźnień. Za utrudnienia i opóźnienia pociągów przepraszamy".

W sobotę rano opóźnienia wciąż sięgały od 10 do 40 minut. Przed godziną 13.00 ponowiono komunikat o utrudnieniach. Ostatnią informację o półgodzinnym opóźnieniu z przyczyn technicznych na trasie S5 (od stacji Czechowice-Dziedzice) Koleje Śląskie opublikowały w niedzielę po godz. 5.00 rano.

Bieżące informacje można znaleźć na stronie: https://www.kolejeslaskie.com/category/informacje/

ar / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.