czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 11 stycznia 2008
  • wyświetleń: 1760

Zwierzęta wokół nas w SP nr 2

8 stycznia w Szkole Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Czechowicach-Dziedzicach odbyło się ogłoszenie wyników Powiatowego Konkursu dla uczniów szkół podstawowych pod hasłem „Zwierzęta wokół nas”. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach pod patronatem burmistrza Czechowic-Dziedzic.

Jednym z celów konkursu było wzbudzanie refleksji na temat wzajemnych relacji między człowiekiem i jego sztucznym światem, a zwierzętami i środowiskiem naturalnym, kształtowanie umiejętności wyrażania cech zwierząt za pomocą środków plastycznych, kształtowanie zachowań związanych z poszanowaniem godności zwierząt. Konkurs miał zasięg powiatowy, odzew był bardzo duży. Napłynęło 640 prac w trzech kategoriach – literackiej, plastycznej, fotograficznej – powiedział dyrektor szkoły Mirosław Olek. Oprócz licznego udziału szkół czechowickich do konkursu zgłoszono prace ze szkół w Bestwinie, Porąbce, Mesznej, Bystrej i Wilamowic.

Prace w dwóch grupach wiekowych (klasy I-III i IV-VI) oceniało jury w składzie Mieczysław Wielomski (fotografia), Wanda Gryboś-Sznel (plastyka), Iwona Kozłowska i Zofia Barzyk (literatura). Koordynatorami konkursu z ramienia SP nr 2 były panie: Anna Osipczuk oraz Katarzyna Ryłko.

Na podsumowanie konkursu w dniu 8 stycznia do Szkoły Podstawowej nr 2 przyjechało blisko 60 osób spoza naszej gminy, to znaczy, że cele naszego konkursu zostały dostrzeżone i spełnione. Pokazaliśmy, co robi nasze środowisko na rzecz zwierząt, jednocześnie zaktywizowaliśmy wiele szkół w całym powiecie bielskim. To doskonała promocja naszego miasta – powiedział dyrektor Mirosław Olek. Finał konkursu uświetniły występy dzieci z gościnnej szkoły, a wyróżnione prace można oglądać do 16 stycznia br. w Galerii EX Libris w Filii nr 10 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Węglowej.

W uroczystości podsumowania konkursu brali udział – Burmistrz Marian Błachut, członek Zarządu Powiatu – Stanisław Pięta, dyrektor MBP – Ewa Kmiecik-Wronowicz oraz przewodnicząca Rady Rodziców – Renata Buczek.

Nagrodzeni w I Powiatowym Konkursie "Zwierzęta wokół nas":

Prace literackie (wiersze) klasy 1-3

I miejsce - Katarzyna Langer
II miejsce - Paulina Kozioł
III miejsce - Ada Talarczyk

Prace literackie (wiersze) klasy 4-6

I miejsce exequo - Adrianna Trefoń, Wojciech Chromik, Sara Babij

Prace literackie (opowiadania) klasy 4-6

I miejsce Wojciech Tomasiewicz
II miejsce Anna Owczarek
III miejsce Larysa Moroń

GRAND PRIX - Katarzyna Prus

Prace plastyczne - klasy 1-3

I miejsce - Robert Durajczyk
II miejsce - Lidia Le thanh i Dawid Fatyga
III miejsce - Michalina Gryczman

Prace plastyczne - klasy 4-6

I miejsce - Weronika Przebinda
II miejsce exequo - Patrycja Winkler, Katarzyna Tomaszczyk
III miejsce exequo - Katarzyna Wykręt, Krystian Komędra

Prace fotograficzne - klasy 1-3

I miejsce - Vanessa Ossowiec
II miejsce - klasa II ze SP w Dankowicach
III miejsce exequo - Maks Praciak, Marcin Konig

Prace fotograficzne - klasy 4-6

I miejsce - Łukasz Tomiak
II miejsce - Marta Straszecka i Aleksandra Kwak
III miejsce - Marlena Rożek, Mateusz Borgieł

UM Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.