czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 23 marca 2023
  • wyświetleń: 3178

Wprowadzają bilety kolejowe za 1 zł! Skorzystają czechowiczanie?

Koleje Śląskie, w odpowiedzi na sugestie podróżnych, wprowadzają pilotażowo ofertę specjalną Metro. Od 1 kwietnia każdy pasażer będzie miał możliwość kupienia biletu jednorazowego za 1 zł, na podstawie którego może podróżować między sąsiadującymi stacjami w Tychach. Czy oferta zagości także w innych miastach, w tym w Czechowicach-Dziedzicach?

Reklama

Pociąg, stacja, kolej, czechowice, dworzec
Pociąg Kolei Śląskich na stacji Bielsko-Biała Główna · fot. mp / czecho.pl


Pilotażowo z oferty specjalnej Metro będzie można skorzystać wzdłuż trasy Tychy Lodowisko - Tychy Grota Roweckiego - Tychy Aleja Bielska - Tychy Zachodnie - Tychy - Tychy Żwaków.

- Idea przejazdu jednego przystanku za jeden złoty to pomysł na wprowadzenie rozwiązań znanych z miast, w których funkcjonuje na dużą skalę metro, a pasażerowie przemieszczają się głównie do najbliższej stacji - mówi Aldona Węgrzynowicz, rzeczniczka Kolei Śląskich.

- Krótki przejazd w bardzo atrakcyjnej cenie to rozwiązanie, które będziemy testować do końca czerwca 2023 roku. Oczywiście nie wykluczamy objęcia pilotażem innych miast. Prosimy zatem podróżnych, by jak najczęściej korzystali z tego jednoprzystankowego przejazdu pociągiem i tym samym potwierdzili zainteresowanie ofertą Metro - dodaje rzeczniczka KŚ.

Będą nowe pociągiTo nie koniec dobrych wiadomości. 17 i 20 marca zostały ogłoszone dwa przetargi na nowe pojazdy śląskiego przewoźnika. Pierwszy (na zakup 3 pojazdów, z opcją nabycia 2 dodatkowych) to postępowanie przetargowe Kolei Śląskich. Drugi (22 jednostki oraz opcjonalnie 8) to przetarg realizowany przez KŚ dla województwa śląskiego.

Zamówienie dotyczy pociągów czteroczłonowych, które mają być dostarczone do regionalnego przewoźnika w latach 2026-2027.

- Zwiększenie liczby taboru pozwoli na rozwój siatki połączeń oraz płynną wymianę pojazdów EN57 AKŚ, których czas eksploatacji powoli się kończy - mówi Maciej Zaremba, rzecznik Kolei Śląskich. - Dzięki nowym zakupom będzie możliwe i lepsze przygotowanie oferty przewozowej (częstsze i równomierne odjazdy), jak i optymalne dostosowanie wielkości składu do frekwencji podróżnych - dodaje Zaremba.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.