czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 28 marca 2023
  • 1 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 6631

Rusza kolejna inwestycja w ramach dużego projektu. Ogłoszono przetarg

Gmina Czechowice-Dziedzice ogłosiła przetarg na wykonanie ogrodów deszczowych na jej terenie. Inwestycja będzie wykonana w ramach dużego projektu "Z zapałem przeciw zmianom klimatu- zielono-niebieska infrastruktura w Gminie Czechowice-Dziedzice", a realizacja zadania odbędzie się w formule zaprojektuj i wybuduj.

Reklama

Łącznik ulic Falistej i Łukowej, gdzie powstanie "Bulwar falisty"
Łącznik ulic Falistej i Łukowej, gdzie powstanie "Bulwar falisty" · fot. mp / czecho.pl


Planowana inwestycja będzie realizowana na terenach należących do gminy Czechowice-Dziedzice, w obrębie miasta. Będą to tereny pomiędzy ul. Mazańcowicką i Legionów ("Rozlewisko", 2842,3 m2), pomiędzy ulicami Polną i Baczyńskiego ("Park północny", 10101,4 m2), przy Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Paderewskiego ("Literacki ogród wodny", 3 538,00 m2), przy łączniku ulic Falistej i Łukowej ("Bulwar falisty", 1 818,59 m2), pomiędzy ul. Mazańcowicką i drogą krajową nr 1 ("Stawy pałacowe", 5 458,60 m2), a także pomiędzy ul. Falistą i Bestwińską ("Park skrzekowisko", 9 266,50 m2).

Łącznik ulic Falistej i Łukowej, gdzie powstanie "Bulwar falisty"
Łącznik ulic Falistej i Łukowej, gdzie powstanie "Bulwar falisty" · fot. mp / czecho.pl


Zadanie będzie składać się z dwóch etapów. W pierwszym przewiduje się wykonanie wszystkich opracowań przedprojektowych, opracowanie dokumentacji projektowej, uzyskanie wszystkich niezbędnych opinii, pozwoleń i uzgodnień, realizację robót budowlanych wraz z przeprowadzeniem wszystkich niezbędnych
odbiorów, dopuszczeń, pomiarów oraz uzgodnień powykonawczych, a także złożenie wniosków o udzielenie pozwolenia na użytkowanie/zawiadomienia o zakończeniu budowy.

Ogrody deszczowe
Ogrody deszczowe · fot. https://www.facebook.com/marianblachutburmistrz


Drugi etap to "dalsze działania naturalizacyjne i przyrodnicze, które zostaną określone w wyniku obserwacji prawidłowości funkcjonowania siedlisk w poszczególnych terenach dotyczących przyjęcia się nasadzeń i wysiewów oraz bytowania przedstawicieli lokalnej fauny".

Według planu zamówień publicznych na 2023 rok, orientacyjna wartość zamówienia to 4 991 513,30 zł. Inwestycja jest realizowana przy wsparciu "funduszy norweskich". Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej to "do 29 lutego 2024 roku".

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.