Wiadomości

  • 1 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 2774

[WIDEO] Z pozoru niewinne, ale bardzo kosztowne wykroczenie

Komu się chce czekać kilka lub nawet kilkanaście minut na przejeździe kolejowym? Nie ma chętnych i każdy liczy, że rogatki będą otwarte. W momencie, gdy zapala się czerwone światło poprzedzające o kilkanaście sekund opuszczenie rogatek, kusi, żeby jeszcze przejechać. Nie warto.Abstrahując od oczywistych względów bezpieczeństwa trzeba przypomnieć, że ustawodawca przewidział za to 2000 zł mandatu i 15 punktów karnych! Podobnie sytuacja ma się, gdy pociąg już przejedzie. Podniesione rogatki jeszcze nie zezwalają na wjazd. Dopiero wyłączony sygnalizator daje kierowcy możliwość kontynuacji jazdy.

Warto przy tej okazji nadmienić, że w Polsce wszystkie strzeżone przejazdy kolejowe (te z rogatkami i sygnalizacją) są monitorowane. Pracownicy kolei przekazują nagrania z wykroczeniami do organów ścigania. Przekonało się o tym już wielu kierowców i nie warto sprawdzać na własnej skórze.

sid / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.