Wiadomości

  • 1 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 3150

Powrócą popularne połączenia kolejowe! Znamy datę i szczegóły

Spółka PKP Intercity zapowiedziała przywrócenie popularnych połączeń kolejowych. Przyczyni się do tego zakończenie uciążliwej części prac na przebudowie węzła kolejowego w Czechowicach-Dziedzicach.

pkp, pociąg, wagon, intercity
Powrócą popularne połączenia kolejowe! Znamy datę i szczegóły · fot. bielsko.info


Informację podała Agnieszka Serbeńska z PKP Intercity w rozmowie z portalem Rynek Kolejowy. - W związku z zaplanowanym przez zarządcę infrastruktury oddaniem do eksploatacji odcinka linii 139 na odcinku Goczałkowice-Zdrój - Czechowice-Dziedzice planowane są do przywrócenia od 15 maja połączenia pociągu "Ondraszek" do Bielska-Białej - przekazała serwisowi.

Pociąg PKP Intercity "Ondraszek" przed przebudową czechowickiego węzła kolejowego łączył Bielsko-Białą z Warszawą. Przez przeprowadzanie inwestycji relacja została skrócona do Katowic. Z naszego miasta pociąg odjedzie o 4.50, a do Warszawy dotrze o 8.15.

W drogę powrotną Ondraszek wyruszy o 15.48, dojeżdżając do Bielska-Białej o godzinie 19.21. W sobotę trasa pociągu zostanie wydłużona i skład, jako Stanisław Wysocki, będzie kursował z Bielska-Białej do Gdyni Głównej (przyjazd 11.39). W drogę powrotną z Gdyni wyruszy o 17.22 i po północy dojdzie do Bielska-Białej.

Jak informuje Przemysław Brych na łamach Rynku Kolejowego, poza pociągiem EIC Ondraszek do rozkładu jazdy wrócą także dwie pary pociągów Pendolino, które z powodu modernizacji w Czechowicach-Dziedzicach także nie dojeżdżały do Bielska-Białej. Będą to pociągi do Gdyni Głównej odjeżdżające o 12.04 oraz 17.07. W drogę powrotną będą to składy EIP z Warszawy (odjazd 7.31) oraz Gdyni Głównej (odjazd 9.32).

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.