Wiadomości

  • 4 kwietnia 2023
  • 5 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 7820

Zgłosił, że człowiek powiesił się na drzewie. Okazało się, że to... kukła

W poniedziałek, 3 kwietnia około godziny 13.00 służby ratunkowe interweniowały na terenie stawów przy ul. Krakowskiej w Bestwinie. Ze zgłoszenia wynikało, że na wysepce na środku jednego ze zbiorników zgłaszający widzi powieszonego człowieka.

Interwencja służb ratunkowych przy ul. Krakowskiej w Bestwinie - 3.04.2023
Interwencja służb ratunkowych przy ul. Krakowskiej w Bestwinie - 3.04.2023 · fot. OSP Bestwina


Jak informuje KM PSP w Bielsku-Białej, po przyjeździe na miejsce teren zabezpieczono. Podczas rozpoznania ustalono, że na drzewie wisi kukła ze szmat, w celu odstraszania ptaków żerujących na rybach.

- Skontaktowano się z właścicielem stawu, który potwierdził, że powiesił kukłę celem odstraszania ptaków - strach wisi już parę miesięcy. Policja ustaliła z SKKM, że skontaktuje się z właścicielem stawu celem zmiany barw kukły, aby jeszcze bardziej przypominała stracha - dodaje bielska KM PSP.

Zdarzenie zakwalifikowano jako alarm fałszywy w dobrej wierze. W działaniach brało udział 6 zastępów straży pożarnej oraz zespół ratownictwa medycznego.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.