Wiadomości

  • 4 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 3398

[WIDEO, FOTO] Od 40 lat wspierają niepełnosprawnych i ich rodziców

Stowarzyszenie Rodziców i Osób Niepełnosprawnych "Wsparcie" z Czechowic-Dziedzic to jedna z najstarszych organizacji pozarządowych w regionie. W niedzielę 2 kwietnia w Dworku Eureka odbył się uroczysty jubileusz 20-lecia stowarzyszenia.

Jubileusz Stowarzyszenia Rodziców i Osób Niepełnosprawnych "Wsparcie" - 2.03.2023 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


W spotkaniu z okazji 20-lecia "Wsparcia" udział wzięli m.in. burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, reprezentanci powiatu bielskiego - wicestarosta Andrzej Kamiński i członek zarządu Barbara Adamska, posłanka Małgorzata Pępek, przedstawiciele czechowickiego samorządu oraz darczyńcy, którzy od wielu lat wspierają stowarzyszenie. Rzecz jasna nie zabrakło również członków stowarzyszenia i ich rodzin.

Jubileusz Stowarzyszenia Rodziców i Osób Niepełnosprawnych "Wsparcie" - 2.03.2023
Jubileusz Stowarzyszenia Rodziców i Osób Niepełnosprawnych "Wsparcie" - 2.03.2023 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Stowarzyszenie Rodziców i Osób Niepełnosprawnych "Wsparcie" działa na rzecz osób niepełnosprawnych od 2003 roku. Celem stowarzyszenia jest wyrównywanie szans osób niepełnosprawnych, walka o poszanowanie ich praw, ułatwianie im adaptacji do życia w społeczeństwie a także wspieranie rodzin osób niepełnosprawnych.W 2009 roku dzięki wsparciu ze strony powiatu, miasta, sponsorów oraz zaangażowaniu rodziców w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych im. Stanisława Staszica stowarzyszenie otworzyło gabinet rehabilitacyjny. Dzięki niemu niepełnosprawni mają dostęp do bezpłatnej rehabilitacji i, co nie mniej istotne, do nowoczesnego i specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.