Wiadomości

  • 6 kwietnia 2023
  • 10 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 7547

Do jego organizmu wkradł się podstępny wirus. Franio potrzebuje pomocy

Wrodzone zakażenie wirusem cytomegalii, adaptacyjne zaburzenia oddychania, małogłowie, symetryczne poszerzenie układu komorowego mózgu, hipoplazja móżdżku, hipoplazja ciała modzelowatego... Ta lista chorób poraża. Walczy z nimi Franek z Bronowa. Malec potrzebuje naszej pomocy...

Franek Feruga
Franek Feruga · fot. Facebook / waleczny Franio


Franciszek Feruga z Bronowa urodził się 15 lutego 2022 roku. Już w 16. tygodniu ciąży jego rodzice dowiedzieli się, że do organizmu malca wkradł się wirus cytomegalii.

- Leczenie rozpoczęliśmy od razu. Jednak Franek również urodził się zakażony tym wirusem, co spowodowało u niego szereg innych schorzeń - adaptacyjne zaburzenia oddychania, małogłowie, symetryczne poszerzenie układu komorowego mózgu, hipoplazja móżdżku, hipoplazja ciała modzelowatego... - wyliczają rodzice Franka.

Franciszek Feruga · fot. www.sercedlamaluszka.pl


- Lekarze mówili, że Franio nie będzie ruszać nóżkami, ale dzięki rehabilitacji, nasz dzielny synek udowadnia im, że to, co niemożliwe, jest dla niego osiągalne! Już teraz widzimy, jak duże efekty przynosi rehabilitacja i leczenie Franka. Koszty tego wszystkiego zaczynają nas jednak przerastać... Dlatego bardzo serdecznie prosimy Państwa o pomoc! Tylko dzięki Państwa dobrym sercom, będziemy w stanie zapewnić naszemu synkowi optymalne warunki do rozwoju i kontynuować jego rehabilitację! Wierzymy, że dobro wraca z podwójną siłą! - dodają bronowianie.

Małemu Frankowi z Bronowa można pomóc na kilka sposobów - poprzez wpłaty bezpośrednio na konto, na stronie internetowej sercedlamaluszka.pl oraz na zrzutka.pl. Szczegóły można znaleźć tutaj. Na jego rzecz można także oddać plastikowe nakrętki - na terenie całej gminy Czechowice-Dziedzice.

Do jego organizmu wkradł się podstępny wirus. Franio potrzebuje pomocy
Do jego organizmu wkradł się podstępny wirus. Franio potrzebuje pomocy · fot. Facebook / waleczny_Franio


Na Facebooku powstała specjalna grupa z licytacjami na rzecz małego bronowianina, a także profil "waleczny_Franio".

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.