Wiadomości

  • 12 kwietnia 2023
  • 16 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 25360

[WIDEO] Groźny wypadek w Ligocie. Kierowca Audi zjechał pod prąd!

To by niespokojny poranek na drogach w gminie Czechowice-Dziedzice. Na ulicy Bielskiej w Ligocie doszło do groźnego wypadku, z kolei na DK-1 zderzyły się ciężarówka z osobówką.

Interwencja służb ratunkowych przy ul. Bielskiej w Ligocie - 12.04.2023 · fot. sid / czecho.pl


Do zdarzenia drogowego na ul. Bielskiej w Ligocie doszło około godziny 7.50. Zderzyły się tam trzy samochody osobowe. Na miejscu interweniowały wszystkie służby ratunkowe. Czynności były prowadzone pod kątem wypadku.

Jak przekazała portalowi czecho.pl asp. szt. Katarzyna Chrobak, oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej, kierujący Audi podczas manewru wymijania z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z Oplem i Peugeotem. Wszyscy uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Ostatecznie zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję. Droga była zablokowana ponad 2 godziny.Kolizja w Ligocie to nie jedyne zdarzenie, do którego doszło w środowy poranek na drogach naszej gminy. Około godziny 8.10 doszło do kolizji samochodu osobowego z ciągnikiem siodłowym z naczepą na czechowickim odcinku DK-1. Zdarzenie miało miejsce na wysokości Multispedytora, na prawym pasie w kierunku Katowic. Kierowcy musieli liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu.

Kolizja na DK-1 w Czechowicach-Dziedzicach - 12.04.2023
Kolizja na DK-1 w Czechowicach-Dziedzicach - 12.04.2023 · fot. Nadesłane przez czytelnika


Jak przekazała nam asp. szt. Katarzyna Chrobak, oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej, przyczyna zdarzenia było niezachowanie odległości pomiędzy pojazdami. Kierowca ciężarówki został ukarany mandatem karnym. Obydwaj kierowcy byli trzeźwi.

Kolizja na DK-1 w Czechowicach-Dziedzicach - 12.04.2023
Korek po kolizji na DK-1 w Czechowicach-Dziedzicach - 12.04.2023 · fot. Nadesłane przez czytelnika

mp, sid / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.