Wiadomości

  • 12 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 2915

[WIDEO] Pirat drogowy pędził 151 km/h. Za "recydywę" otrzymał srogą karę

Bielscy policjanci, wchodzący w skład grupy SPEED, podczas patrolowania drogi krajowej numer 1 zauważyli BMW, którego kierowca ewidentnie przemieszczał się zdecydowanie za szybko. Mężczyzna siedzący za kierownicą BMW pędził ponad 151 km/h, nie zważając na ograniczenia prędkości. Jego brawurową jazdę przerwali policjanci, którzy ukarali go mandatem 5 000 złotych i 15 punktami karnymi.

Pirat drogowy pędził 150 km/h. Czeka go za to surowa kara
Pirat drogowy pędził 151 km/h. Za "recydywę" otrzymał srogą karę · fot. KMP Bielsko-Biała


W niedzielne, świąteczne popołudnie funkcjonariusze grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego bielskiej komendy, patrolowali DK-1, na odcinku między Bielskiem-Białą a Czechowicami-Dziedzicami, radiowozem wyposażonym w wideorejestrator.

- W pewnym momencie mundurowi zauważyli pojazd marki BMW poruszający się z dużą prędkością. Kierujący tym pojazdem za nic miał ograniczenie prędkości obowiązujące na tym odcinku drogi. Wykonany przez policjantów pomiar wykazał prędkość 151 km/h, czyli o 81 km/h szybciej niż zezwalają na to przepisy. Mundurowi niezwłocznie przystąpili do zatrzymania tego kierującego. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego, który miał prawo jazdy zaledwie od 4 miesięcy - informuje asp. szt. Katarzyna Chrobak, oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej.W trakcie kontroli okazało się, że nie jest to jego pierwsze tak znaczące przekroczenie prędkości, bowiem kilka dni wcześniej został już ukarany mandatem za przekroczenie prędkości w przedziale od 41 do 50 km/h.

- Niedzielna kontrola zakończyła się dla 20-latka mandatem karnym w wysokości 5 000 złotych oraz 15 punktami karnymi. Policjanci zastosowali bowiem przepisy o tzw. recydywie. Od 17 września 2022 roku kierujący, który w ciągu dwóch lat zostanie zatrzymany ponownie za to samo wykroczenie, zapłaci podwójną wysokość mandatu - podsumowała asp. szt. Chrobak.

mp / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.