czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 15 stycznia 2008
  • wyświetleń: 2070

Dni Czechowic 2007 zwyciężyły!

Zabawy Sylwestrowe za nami, nadszedł czas podsumowań i postanowień noworocznych. Również Internauci portalu czecho. pl wybierali najważniejsze wydarzenia mijającego 2007 roku.

Reklama

Dni Czechowic: opinie internautów
Dni Czechowic w obiektywie Łukasza Grygierczyka


Jak wynika z przeprowadzonej ankiety - dla mieszkańców Czechowic nade wszystko liczy się dobra zabawa, stąd na pierwszym miejscu wśród najistotniejszych wydarzeń znalazły się Dni Czechowic z liczbą 121 głosów na 610 wszystkich oddanych. Koncerty (m.in. Dżem i Kombii), kabaret, konkursy z nagrodami i gry dla najmłodszych mieszkańców, a także liczne imprezy rekreacyjne i sportowe to jest to, jak się okazuje, co internauci lubią nabardziej.

Tuż za dobrą zabawą plasują się emocje sportowe, co poniekąd się ze sobą łączy, a na brak emocji mieszkańcy Czechowic w ubiegłym roku nie mogli narzekać. Katarzyna Piłocik, judoczka MKS MOSiR Czechowice–Dziedzice, została wicemistrzynią Europy podczas zawodów w Belgradzie. Jej sukces docenili mieszkańcy, oddając na to wydarzenie 120 głosów w naszej akiecie. Pani Katarzynie życzymy dalszych sukcesów i czekamy na medal z Pekinu.

Kolejne miejsca to już wydarzenia dotyczące głównie miasta. Wśród nich budowa nowej fontanny na placu Jana Pawła II, budowa lotniska oraz przetarg na zakup kopalni Silesia. Odpowiednio 14, 13 i 12 % oddanych głosów. Jak widać mieszkańcy cenią sobie atrakcyjny wygląd miasta, a nowa fontanna na pewno w tym pomoże.

Wielkie emocje budzi również budowa lotniska w pobliskim Kaniowie. W miejscu gdzie do tej pory były jedynie przykopalniane hałdy, w błyskawicznym tempie powstaje nowoczesne lotnisko. Pas startowy, cztery hangary oraz wieża kontrolna powinny być gotowe w pierwszej połowie 2008 roku. Kolejnym etapem tworzenia Parku Techniki Lotniczej będzie budowa hal produkcyjnych dla całego bielskiego przemysłu lotniczego. Mieszkańcy liczą, że ich miasto również skorzysta na tej inwestycji, chociażby przez możliwość zatrudnienia.

Dni Czechowic-Dziedzic 2007 · fot. Łukasz Grygierczyk

Takim strategicznym zakładem w mieście jest też kopalnia Silesia i dlatego wiadomość o wystawieniu jej na przetarg była niewątpliwie gorącym tematem w ubiegłym roku. Co dalej z kopalnią, a co za tym idzie jej pracownikami, wśród których wielu jest mieszkańców Czechowic okaże się zapewne w nadchodzącym roku.

Ranking najważniejszych wydarzeń zamyka styczniowa wichura i wrześniowa powódź, które tylko w niewielkim stopniu dotknęły mieszkańców stąd miejsce na końcu rankingu, jednak nie jest to chyba rozczarowanie, że złe wiadomości nie cieszą Internautów.

Przed nami kolejny rok, a w nim nowe wyzwania i nowe zdarzenia. Jakie będą najistotniejsze dla naszego miasta? Co będzie języczkiem u wagi w Czechowicach? Tego zapewne dowiemy się z naszej ankiety już za rok!

mike / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.