czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 14 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 1969

Niebezpieczna sytuacja w Ligocie. W budynku doszło do wycieku gazu

3 zastępy straży pożarnej oraz pogotowie gazowe interweniowały w czwartek, 13 kwietnia około godziny 15.00 przy ulicy Włościańskiej w Ligocie. W jednym z tamtejszych domów doszło do wycieku gazu.

Reklama

straż, straż pożarna, psp
Niebezpieczna sytuacja w Ligocie. Doszło do wycieku gazu - zdj. ilustracyjne · fot. KM PSP Bielsko-Biała


Po dojeździe strażaków na miejsce zdarzenia zabezpieczono teren działań i udano się na rozpoznanie, w wyniku którego stwierdzono, że w jednej części budynku na pierwszym piętrze jest wyczuwalny zapach gazu. 6 osób zamieszkujących obiekt opuściło go przed przybyciem pierwszych zastępów.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a także dokonaniu pomiarów w okolicy skrzynki gazowej znajdującej się na budynku - nie stwierdzono w niej nieszczelności. Pomiarów dokonano również w mieszkaniu, w którym był wyczuwalny zapach gazu - dały on wynik 500 ppm. Zamknięto zawór gazu oraz odłączono instalację elektryczną w całym obiekcie.

Pomiarów dokonano również w pozostałych częściach budynku - nie stwierdzono w nich wycieku, oraz w studzienkach kanalizacyjnych wokół obiektu - wynik to 800 ppm. Cały budynek został przewietrzony. Po rozmowie z pracownikiem pogotowia gazowego nie stwierdzono konieczności ewakuacji z pobliskich budynków.

Na miejscu działań pozostali pracownicy gazowni, którzy ustalali przyczynę wycieku gazu. Działania strażaków zakończyły się o godzinie 15.56. W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany.

Loading...

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.