Wiadomości

  • 17 kwietnia 2023
  • 24 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 10814

[FOTO] Rusza długo oczekiwana inwestycja drogowa. Jest przetarg

Na tę inwestycję mieszkańcy Czechowic-Dziedzic oczekiwali od wielu lat. Rusza przebudowa fragmentu ulicy Legionów - od skrzyżowania z ulica Lipowską do granicy z Bielskiem-Białą. Przetarg na wykonanie modernizacji ogłosił powiat bielski.

Ulica Legionów- fragment od skrzyżowania z ul. Lipowską do granicy z Bielskiem-Białą - 18.04.2023 · fot. wpk / czecho.pl


Przedmiotem zamówienia jest przebudowa odcinka ul. Legionów w Czechowicach-Dziedzicach długości około 1,8 km.

Co zostanie wykonane? W zakresie robót jest przebudowa konstrukcji drogi na długości około 1,8 km, chodników na długości około 3,3 km - w tym budowa ciągów pieszo-rowerowych na długości około 2,4 km, a także przebudowa czterech zatok autobusowych.

Ponadto zaplanowano przebudowę oświetlenia drogi i doświetlenie przejść dla pieszych, skrzyżowań ul. Legionów z drogami powiatowymi i gminnymi, kanalizacji deszczowej na długości około 1470 m, budowę kanału technologicznego na długości około 1820 m, miejscową przebudowę gazociągu oraz budowę urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Ulica Legionów- fragment od skrzyżowania z ul. Lipowską do granicy z Bielskiem-Białą - 18.04.2023
Ulica Legionów- fragment od skrzyżowania z ul. Lipowską do granicy z Bielskiem-Białą - 18.04.2023 · fot. wpk / czecho.pl


Równolegle do inwestycji wykonywane będą, prowadzone przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Czechowicach-Dziedzicach, prace związane z wymianą wodociągu w pasie drogowym ul. Legionów. W związku z tym roboty drogowe, związane z realizacją zamówienia, powinny być rozpoczęte od granicy Bielska-Białej i przebiegać w kierunku do Czechowic-Dziedzic.

Termin składania ofert w przetargu mija o godzinie 9.00 w dniu 2 maja, z kolei termin związania ofertą to 31 maja. Według dokumentacji przetargowej okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej to 16 miesięcy. Według planu zamówień publicznych powiatu bielskiego na 2023 rok koszt inwestycji to 14 065 198,56 zł. Na jej realizację powiat otrzymał 8 618 946 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Wynajem długoterminowy dla firm to coraz popularniejsza opcja w przypadku wynajmu samochodów, samochodów dostawczych oraz samochodów elektrycznych. Dzięki takiej formie wynajmu, firmy mają możliwość korzystania z pojazdów przez dłuższy okres czasu, co pozwala na lepsze planowanie budżetu oraz ograniczenie kosztów. W ramach wynajmu długoterminowego dla firm często oferowane są dodatkowe usługi, takie jak regularne przeglądy techniczne, wymiana opon czy pomoc drogowa, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania pojazdów i zapewnia ich niezawodność. *


Przypomnijmy, to kolejny fragment ulicy Legionów, który w najbliższym czasie przejdzie przebudowę. 7 kwietnia portal czecho.pl informował, że ogłoszono przetarg na roboty budowlane dla przebudowy fragmentu drogi od DK-1 do skrzyżowania z ulicą Narutowicza. Więcej na ten temat piszemy w artykule "Jest przetarg na przebudowę fragmentu ul. Legionów".

* Artykuł zawiera lokowanie produktu.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.