Wiadomości

  • 17 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 2235

SM przypomina: na terenie gminy obowiązuje zakaz spalania odpadów

Jak co roku straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach przypomina, że na terenie naszej gminy obowiązuje całkowity zakaz spalania pozostałości roślinnych na powierzchni ziemi.

SM przypomina: na terenie gminy obowiązuje zakaz spalania odpadów
SM przypomina: na terenie gminy obowiązuje zakaz spalania odpadów · fot. Straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach


- Okres wiosenno - jesienny to czas spadających liści i porządków w ogrodzie co wiążę się często z tym, że właściciele nieruchomości pozbywają się ściętej trawy, liści, chorych gałęzi czy drzew paląc je, narażając zdrowie sąsiadów - zmuszając ich do wdychania duszącego dymu oraz zatruwając środowisko - zauważa czechowicka straż miejska.

W związku z tym SM przypomniała, że odpady zielone mogą być kompostowane w przydomowych kompostownikach lub oddane do punktu selektywnego zbierania odpadów, czyli PSZOK, przy ulicy Prusa w Czechowicach-Dziedzicach - bezpłatnie z zabudowy jednorodzinnej.

- Zgodnie z obowiązującymi przepisami nieprzestrzeganie obowiązków określonych w regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie gminy, podlega karze grzywny. Ponadto, kto termicznie przekształca odpady poza spalarnią odpadów lub współspalarnią odpadów podlega karze aresztu albo grzywny. Osoba, która spala odpady zielone, liście, gałęzie w ogródku lub na działce, może zostać ukarana mandatem w wysokości do 500 zł - informuje czechowicka straż miejska.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.