Wiadomości

  • 18 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 1513

Podszywają się pod asystentkę Piotra Beczały. Artysta ostrzega

Przestępcy znaleźli nową formę oszustwa. Tym razem podszywają się pod asystentkę Piotra Beczały. Artysta z Czechowic-Dziedzic wydał oświadczenie w tej sprawie.

Piotr Beczała odwołuje swój koncert w Moskwie
Piotr Beczała · fot. Facebook / Piotr Beczała


O nowym sposobie oszustwa Piotr Beczała poinformował w mediach społecznościowych. - Oszuści nie próżnują! Docierają do mnie informacje, że z niektórymi z Was kontaktuje się osoba podająca się za moją asystentkę. Nie znam osoby o nazwisku Johanna Weber i nie zlecałem nikomu kontaktowania się z Wami w moim imieniu - napisał na swoim profilu na Facebooku.

- Proszę, zachowajcie czujność i zgłaszajcie próbę oszustwa! Plagą są także nadal fałszywe konta zakładane pod moim nazwiskiem i używające moich zdjęć. Przypominam, że nie zakładam dodatkowych kont w żadnym celu, a moja oficjalna strona jest oznaczona niebieskim znaczkiem weryfikacyjnym - dodał artysta z Czechowic-Dziedzic.

Loading...


Powyższe próby oszustwa są określane jako "scam". Jak wyjaśnia Urząd Komisji Nadzoru Finansowego, to pojęcie slangowe, synonim pojęcia oszustwo. Scam może wykorzystywać różne kanały komunikacji takie jak Internet, sieć GSM (SMS lub telefon), pocztę tradycyjną czy kontakt osobisty. Najczęstsze są oszustwa, w których sprawca komunikuje się z użyciem Internetu lub telefonu. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.