Wiadomości

  • 18 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 418

Najważniejsze akcesoria, bez których nie powinieneś wsiadać na rower!

Materiał partnera:

Rower to nie tylko alternatywny środek transportu, ale też ulubiony sprzęt sportowy milionów Polaków. Pozwala na aktywne spędzanie czasu wolnego, dbanie o zdrowie i sylwetkę. Aby jazda była bezpieczna i komfortowa, przed wskoczeniem na siodełko warto zaopatrzyć się w kluczowe akcesoria dla rowerzystów. Zobacz, które przydadzą Ci się najbardziej!

akcesoria rowerowe


Kask na rower - Twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze!Kask to absolutna podstawa, jeśli chodzi o bezpieczeństwo podczas jazdy na rowerze. Bez względu na to, czy jesteś początkującym rowerzystą czy doświadczonym kolarzem, kask to niezbędne wyposażenie, które pozwoli Ci cieszyć się jazdą bez ryzyka odniesienia urazu w razie wypadku. Chociaż kask nie jest obowiązkowy, widać rosnącą świadomość kolarzy, którzy dobrowolnie stosują ten środek ochrony własnej. Kask na rower powinien być lekki, wygodny oraz zapewniać optymalną wentylację. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się komfortową jazdą nawet podczas upalnych dni. Liczy się też dopasowanie do głowy, które uzyskasz za sprawą regulowanego pokrętła zmieniającego obwód kasku.

Bidon na rower - warto pilnować nawodnienia organizmuBidon z wodą warto zabrać nie tylko na dalszą wycieczkę, ale też mieć przy sobie na co dzień. Bez wody organizm nie funkcjonuje prawidłowo, a podczas jazdy na rowerze szczególnie łatwo o odwodnienie. Na szczęście bardzo prosto tego uniknąć, mając przy sobie bidon z wodą lub napojem energetycznym. Dobrze jest wybrać gadżet z lekkich i trwałych materiałów, który nie zmienia smaku ani zapachu picia i jest łatwy w utrzymaniu w czystości. Oczywiście od bidonu dokup pasujący koszyczek przeznaczony do montażu na ramie. W ten sposób będziesz miał napój zawsze pod ręką, nie ryzykując, że wypadnie on podczas jazdy po wybojach.

Licznik rowerowy - kontrola dystansu i prędkościNowoczesny licznik rowerowy pozwala na kontrolowanie dystansu i prędkości podczas jazdy na rowerze, ale nie tylko. Niektóre modele są wyposażone w GPS, co znacznie ułatwia poruszanie się po wyznaczonych trasach i sprawdzanie swojego położenia.

Dzięki dobrze skonfigurowanemu licznikowi możesz dokładnie śledzić swoje postępy w treningu oraz kontrolować prędkość, co jest ważne, szczególnie na drogach publicznych. Pozwoli Ci tez sprawdzać przejechany dystans, planować przejazdy, ustawiać i realizować sportowe cele.

Światła rowerowe - widoczność na drodzeRowerzysta musi używać świateł w rowerze, zwłaszcza kiedy porusza się po ulicy czy ścieżce rowerowej po zapadnięciu zmroku. Również kiepskie warunki pogodowe, poranna szaruga czy mgła powinny skłonić Cię do oznakowania jednośladu w ten sposób. Nie zapomnij włączyć światła przedniego i tylnego podczas jazdy w tunelu! Światła rowerowe zazwyczaj dokupuje się oddzielnie. Można wtedy wybrać konkretny wariant, zazwyczaj wyposażony w różne tryby oświetlenia, które umożliwiają dostosowanie intensywności światła do warunków atmosferycznych oraz panującej widoczności. Warto zainwestować w dobrej jakości światła rowerowe, które pozwolą na bezpieczną jazdę nawet w trudnych warunkach.