Wiadomości

  • 20 kwietnia 2023
  • 23 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 4295

Nie daj się złodziejom i oznacz rower! Dwie akcje w weekend

Za nami:

W najbliższy weekend - 22 i 23 kwietnia - będzie można oznaczyć swój rower. Na akcję, która zostanie przeprowadzona podczas rajdów rowerowych odbywających się na terenie naszej gminy, zaprasza straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach.

rower, wycieczka, ścieżka rowerowa, rajd rowerowy
Nie daj się złodziejom i oznacz rower! Dwie akcje w najbliższy weekend - zdj. ilustracyjne · fot. pixabay.com


Przypomnijmy, jak informowaliśmy we wcześniejszych artykułach, w sobotę, 22 kwietnia odbędzie się rajd rowerowy pod hasłem "Ziemia nasz dom - chrońmy ją". Z kolei w niedzielę, 23 kwietnia odbędzie się 51. Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy.

Podczas obydwu tych wydarzeń strażnicy miejscy z Czechowic-Dziedzic, jak co roku, będą przeprowadzać akcję znakowania rowerów.

- W sobotę będzie można oznakować swój jednoślad w godzinach od 9.30 do 10.00 przy czechowickim Centrum Edukacji Ekologicznej. Natomiast w niedzielę, podczas 51. Bielskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego, taka akcja odbędzie się w godzinach 11.00-12.30 - informuje straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach.

Jak przypomina czechowicka straż miejska, możliwość oznakowania rowerów istnieje także cały czas w komendzie SM przy ulicy Niepodległości 35 w Czechowicach-Dziedzicach.

Znakowanie jednośladu polega na naniesieniu na ramę specjalnego oznaczenia. Dzięki unikatowej kombinacji cyfr i liter powstaje dodatkowy numer ramy roweru. Napis ten grawerowany jest specjalnym narzędziem. Co daje taki napis? Zmniejsza ryzyko kradzieży, ale przede wszystkim znacząco zwiększa szansę na znalezienie zaginionego roweru.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.