czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 17 stycznia 2008
  • wyświetleń: 3854

''Bili mnie policjanci'' - będzie skarga

20-letni czechowiczanin Marcin Baczyński zapowiada złożenie skargi w prokuraturze na przekroczenie kompetencji przez bielskich i czechowickich policjantów oraz stosowanie przez nich przemocy. Wszystko zaczęło się 6 grudnia po godzinie 23 przed jednym z lokali przy ulicy Sobieskiego.

Reklama

''Bili mnie policjanci'' - będzie skarga
Czy policjanci przekroczyli w tym wypadku swoje uprawnienia?


– Podjechał nieoznakowany samochód, z którego wyszli dwaj nieumundurowani policjanci. Kazali mi się wylegitymować. Poprosiłem ich o to samo, bo tylko machnęli legitymacjami. Chyba poczuli się urażeni, bo chwycili mnie za kurtkę, rzucili na maskę samochodu i skuli kajdankami – opowiada 20-latek.

Policjanci z sekcji prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej przewieźli zatrzymanego na czechowicki komisariat.

– Zostałem tam dwa razy kopnięty i raz uderzony pięścią w brzuch. Później, gdy siedziałem na korytarzu w obecności mojego kolegi, poprosiłem o zmianę niewygodnej pozycji. Zostałem wtedy zrzucony z krzesła na ziemię. Później przewieziono mnie na bielską komendę, gdzie też mnie brutalnie potraktowano. Kiedy odpięto mi kajdanki, podniosłem ręce do góry w geście „poddaję się”. Wtedy policjant zrzucił mnie na ziemię, znowu skuł i zostawił na podłodze przez kwadrans.

Bielska policja stwierdza w protokole, że czechowiczanin „przemocą i groźbą wywierał wpływ na czynności służbowe funkcjonariuszy”.

– Nie stosowałem przemocy. Bo niby jak – skuty kajdankami? – mówi. – Przecież gdyby wcześniej nie był agresywny, to policjanci nie założyliby mu kajdanek – uważa Bogdan Ogrocki, komendant Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach.

– Moi policjanci wielokrotnie podkreślali agresywność tego pana podczas zatrzymania, co związane było z użyciem środków przymusu bezpośredniego – informuje Paweł Kuźmiński, zastępca naczelnika sekcji prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

– Jeżeli zostanie złożone doniesienie do prokuratury, to wówczas zostanie wszczęte postępowanie przygotowawcze, które stwierdzi, czy doszło do jakiegokolwiek naruszenia czy przekroczenia uprawnień – wyjaśnia Kuźmiński.

Więcej czytaj w Gazecie Czechowickiej.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.