Wiadomości

  • 22 kwietnia 2023
  • 23 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 2204

[FOTO] Pożar na dachu nowej hali. Ćwiczenia strażaków z całej gminy

W piątek, 21 kwietnia na terenie nowej hali przy drodze krajowej nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach, należącej do firmy Bielbet, odbyły się ćwiczenia strażaków z terenu całej gminy Czechowice-Dziedzice. Scenariusz zakładał pożar w obiekcie, który rozprzestrzenił się na dach.

Pożar na dachu nowej hali. Ćwiczenia strażaków z całej gminy - 21.04.2023 · fot. OSP "Dziedzice" w Czechowicach Dziedzicach


Strażacy zostali zadysponowani do symulowanego zdarzenia o godzinie 17.00. Najpierw wezwano druhów z OSP Dziedzice oraz OSP Czechowice, a później także pozostałe jednostki z terenu gminy Czechowice-Dziedzice. Przybył też wóz OSP Lipowiec wyposażony w drabinę.

Założeniem ćwiczeń był pożar magazynu wyrobów gotowych w którym znajdowało się dwóch poszkodowanych oraz zbudowanie stanowiska wodnego na rzece Iłownicy z wykorzystaniem pomp o dużej wydajności, a następnie przetłoczenie jej do stanowisk gaśniczych i podania prądu wody na dach hali przy użyciu drabiny mechanicznej.

Po przeprowadzeniu ćwiczeń zapoznano strażaków z terenem hali oraz jej wyposażeniem. Warto dodać, że podobne ćwiczenia odbywały się już w innych zakładach pracy na terenie Czechowic-Dziedzic.

ar, mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.