Wiadomości

  • 22 kwietnia 2023
  • 25 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 3985

Unimot przejął Lotos Terminale. Będzie wspierał społeczność gminy?

Unimot S.A. sfinalizował transakcję przejęcia Lotos Terminale S.A. W najbliższym czasie spółka ma przedstawić strategię rozwoju swoich czechowickich aktywów. Powstaje pytanie, czy nowy właściciel Lotos Terminale przejmie także umowy sponsorskie i czy będzie wspierał społeczność lokalną, tak jak w przeszłości Lotos?

Unimot komentuje zgodę KE na przejęcie aktywów Lotosu
Unimot przejął Lotos Terminale. Będzie wspierał społeczność gminy? · fot. Materiały prasowe


Przypomnijmy, po przejęciu kontroli nad Rafinerią Czechowice S.A. przez kilkanaście ostatnich lat Grupa Lotos wspierała społeczność gminy Czechowice-Dziedzice na różne sposoby. Począwszy od sponsorowania dni miasta, poprzez wspieranie sportu - wymieńmy chociażby powstanie nowego ośrodka dla UMKS "Trójka" w ramach projektu "Piłkarska Przyszłość z Lotosem" - a skończywszy na programie "Zdolni z Czechowic-Dziedzic - miasta z zapałem", skierowanym do uczniów.

Głównym aktywem gdańskiej spółki w Czechowicach-Dziedzicach była firma Lotos Terminale, której przejęcie przez Unimot sfinalizowano 7 kwietnia. Dzięki transakcji Grupa Unimot stanie się trzecim graczem na rynku magazynowania paliw oraz drugim graczem na rynku sprzedaży asfaltów. W najbliższym czasie spółki zmienią nazwę odpowiednio: Lotos Terminale na Unimot Terminale, Lotos Infrastruktura na Unimot Infrastruktura i Uni-Bitumen na Unimot Bitumen. Spółka RCEkoenergia pozostanie pod obecną nazwą.

Lotos terminale, siedziba, rafineria, łukasiewicza
Unimot przejął Lotos Terminale. Będzie wspierał społeczność gminy? · fot. mp / czecho.pl


Powstaje pytanie, czy Unimot S.A. będzie wspierał społeczność gminy Czechowice-Dziedzice? Zapytaliśmy o to w spółce.

- Wsparcie lokalnych społeczności jest dla Grupy Unimot bardzo ważne i z pewnością będziemy zaangażowani w lokalne inicjatywy na terenie Czechowic-Dziedzic. Jesteśmy obecnie na etapie analizowania dotychczasowego zaangażowania i planów sponsoringowych przejętych spółek, dlatego w tym momencie nie możemy jeszcze konkretnie wskazać projektów, które otrzymają wsparcie Grupy Unimot - przekazał portalowi czecho.pl zespół prasowy Grupy Unimot.

Przedstawicieli Unimotu zapytaliśmy także, kiedy nazwa spółki pojawi się w Czechowicach-Dziedzicach. - Jeśli chodzi o proces rebrandingu - jesteśmy w fazie prac projektowych i chcielibyśmy, by logo Unimot zastąpiło logo dotychczasowego właściciela w możliwie najszybszym terminie - poinformowali nas.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.