Wiadomości

  • 24 kwietnia 2023
  • 26 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 6692

W USA produkuje filmy i seriale. Opowiedziała o swojej pracy w TVN

Gosia Rotfeld to dziennikarka i producentka filmów dokumentalnych, która pochodzi z Czechowic-Dziedzic. W niedzielnym odcinku programu Dzień Dobry TVN czechowiczanka opowiedziała o swojej pracy w USA oraz o obecnym miejscu swojego zamieszkania - Filadelfii.

Gosia Rotfeld - z lewej
Gosia Rotfeld - z lewej · fot. Dzień Dobry TVN


Rodzina męża Gosi Rotfeld, Robby'ego, od wielu lat związana jest z przemysłem telewizyjnym w USA. Mają na swoim koncie wiele nominacji i prestiżowych nagród, w tym tę najważniejszą - Emmy Award.

Irmina Somers, dziennikarka telewizji TVN, spotkała się z Gosią Rotfeld w ramach cyklu Dzień Dobry Ameryko. Wybrała się do Filadelfii, obecnego miejsca zamieszkania pochodzącej z Czechowic-Dziedzic producentki, aby ta opowiedziała o tym niezwykłym mieście i pierwszej stolicy Stanów Zjednoczonych.

Gosia Rotfeld
Gosia Rotfeld · fot. Dzień Dobry TVN


Co ciekawe, Filadelfia ma wiele filmowych akcentów. Dlatego też wyprawa pań rozpoczęła się w miejscu kultowym. - Jesteśmy na słynnych schodach przed Museum of Arts - powiedziała dziennikarka TVN w reportażu programu śniadaniowego i dodała, że fani filmów o Rocky'm Balboa z pewnością powinni je kojarzyć. To właśnie na nich trenował słynny bokser. - Scenę tę nakręcił Garrett Brown, mieszkaniec Filadelfii - wyjaśniła nasza gościni.

Jak zauważono w programie Dzień Dobry TVN, Filadelfia stała się też miastem, w którym wielu twórców, w tym także Gosia, znajduje inspiracje, by tworzyć. - Sama widzisz, jaka piękna jest Filadelfia, ile jest zakątków, ile historii - wyjaśniła dziennikarce TVN. Nad czym obecnie pracuje? - W tej chwili jesteśmy w trakcie wspaniałego projektu, serii dokumentalnej o Marsie 2050 - zdradziła Irminie Somers. - To kolejna produkcja, która poszerza naszą wiedzę - podkreśliła.

Reportaż wideo, który został wyemitowany w programie Dzień Dobry TVN w niedzielę, 24 kwietnia, można obejrzeć tutaj.

mp / czecho.pl

źródło: Dzień Dobry TVN

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.