Wiadomości

  • 25 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 2782

Sukces młodego druha z Ligoty. Będzie reprezentował województwo

W sobotę, 22 kwietnia w Ślemieniu w powiecie żywieckim odbyły się eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Powiat bielski reprezentował członek Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Ligota, Mateusz Czakoń, który zdeklasował rywali i w centralnym etapie zmagań będzie reprezentował województwo śląskie!

Mateusz Czakoń podczas eliminacji wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" - 22.04.2023 · fot. OSP Ligota


Turniej składał się z części pisemnej oraz ustnej części finałowej. - Zarówno w pierwszym, jak i drugim etapie Mateusz Czakoń zdeklasował kolegów z innych powiatów, zajmując pierwsze miejsce i to on będzie reprezentował województwo śląskie w centralnym (krajowym) finale OTWP - relacjonuje OSP Ligota.

Mateusz Czakoń podczas eliminacji wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" - 22.04.2023
Powitanie Mateusza Czakonia w OSP Ligota po powrocie z konkursu - 22.04.2023 · fot. OSP Ligota


Po przyjeździe z konkursu Mateusz Czakoń został hucznie powitany przez druhów OSP Ligota. W Ślemieniu mieszkaniec Ligoty otrzymał gratulacje m.in. z rąk ministra Grzegorza Pudy, posłów Małgorzaty Pępek i Kazimierza Matusznego, a także prezesa ZOSP RP Woj. Śl. Henryka Kiepury.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.