Wiadomości

  • 29 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 3831

Spółka zatrudnia teraz 800 osób. Zarząd spotkał się z pracownikami

W czwartek, 27 kwietnia w siedzibie spółki LOTOS Terminale odbyło się spotkanie zarządu Grupy UNIMOT oraz kluczowej kadry kierowniczej Grupy, na czele z prezesem zarządu, Adamem Sikorskim, 
z pracownikami spółek LOTOS Terminale, RCEkoenergia i UNI-Bitumen w Czechowicach-Dziedzicach.

Spotkanie prezesa Grupy Unimot z pracownikami Lotos Terminale - 27.04.2023
Spotkanie prezesa Grupy Unimot z pracownikami Lotos Terminale - 27.04.2023 · fot. Materiały prasowe


W spotkaniu wzięły udział również zarządy spółek LOTOS Terminale, RCEkoenergia i Uni-Bitumen.

Na spotkaniu Adam Sikorski zaprezentował Grupę UNIMOT oraz drogę jaką firma przeszła od założonej w 1992 roku hurtowni olejów samochodowych do największej w Polsce niezależnej grupy paliwowo-energetycznej. Warto wspomnieć, że UNIMOT był wtedy dystrybutorem olejów produkowanych w ówczesnej Rafinerii Czechowice.

Prezes zapewnił, że rozumie obawy pracowników, którzy ze spółki Skarbu Państwa przechodzą do prywatnego inwestora zapewniając jednocześnie, że zarząd pracuje nad planami rozwojowymi dla spółek, które w dłuższej perspektywie muszą przejść transformację w związku z trendami na rynku oraz obowiązującymi nas dyrektywami UE w kontekście zakazu sprzedaży nowych aut spalinowych od 2035 roku na terenie państw unijnych.

Spotkanie prezesa Grupy Unimot z pracownikami Lotos Terminale - 27.04.2023
Spotkanie prezesa Grupy Unimot z pracownikami Lotos Terminale - 27.04.2023 · fot. Materiały prasowe


Prezes Sikorski zwrócił uwagę również na fakt, że rodzina Grupy UNIMOT po przejęciu aktywów LOTOS Terminale, RCEkoenergia, LOTOS Infrastruktura w Jaśle oraz UNI-Bitumen liczy już około 800 pracowników. Podkreślił, że słowo rodzina ma zarówno dla niego, jak i pozostałych członków zarządu, specjalne znaczenie i zapewnił, że traktuje bardzo poważnie wszystkie biznesy i ludzi, za których są odpowiedzialni jako pracodawca.

Wcześniej, przed spotkaniem z pracownikami LOTOS Terminale, Adam Sikorski spotkał się z burmistrzem Czechowic-Dziedzic, Marianem Błachutem. Prezes Sikorski zapewnił na nim, że Grupa Unimot zamierza dbać o lokalne społeczności i wspierać lokalne inicjatywy, które służą wszystkim mieszkańcom miasta.

Jak relacjonuje spółka LOTOS Terminale, obydwa spotkania przebiegły w miłej atmosferze.

mp / czecho.pl

źródło: materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.